banner181
banner210

Suriye’de bugün 13 kişi öldürüldü

26 Şubat 2012 Pazar 13:07
Bu haber 433 kez okundu

Suriye’de yeni anayasa için referanduma gidilirken, ülkede şiddet olayları da devam etti. Güvenlik güçlerinin göstericilere ataş açması ve ordu birliklerinin operasyonları sonucu ülke genelinde şu ana kadar 11 kişinin öldüğü ifade edildi.    Suriyeli...

Suriye'de bugün 13 kişi öldürüldü
Suriye’de yeni anayasa için referanduma gidilirken, ülkede şiddet olayları da devam etti. Güvenlik güçlerinin göstericilere ataş açması ve ordu birliklerinin operasyonları sonucu ülke genelinde şu ana kadar 11 kişinin öldüğü ifade edildi.

    Suriyeli aktivistler, ülkenin bir çok bölgesinde yönetim karşıtı gösterilerin yanı sıra anayasa referandumuna karşı gösterilerin yapıldığını belirtti. Aktivistler ülkenin bir çok şehrinde ordunun operasyonlarının devam ettiğini ifade ederek, ülke genelinde şu ana kadar 13 kişinin öldüğünü aktardı.

    Aktivistler ayrıca başkent Şam’ın banliyölerinden Cobar’da göstericilerin yolları kapatarak referandumu protesto ettiğini belirterek, İdlib'in Jarjanez bölgesinde referanduma karşı geniş katılımlı gösterinin yapıldığını bildirdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder