banner181

Komisyon, tüzük değişikliği için çalışmalara başladı

26 Şubat 2012 Pazar 12:28
Bu haber 595 kez okundu

CHP 16. Olağanüstü Kurultayı, Ankara Arena Kapalı Spor Salonu'nda başladı. Divan Başkanı Adnan Keskin, bir konuşma yaptı. Tüzük komisyonu, değişiklik teklifi üzerindeki çalışmasına başladı. Kurultayda Ergenekon davası kapsamında tutuklu...

Komisyon, tüzük değişikliği için çalışmalara başladı
CHP 16. Olağanüstü Kurultayı, Ankara Arena Kapalı Spor Salonu'nda başladı. Divan Başkanı Adnan Keskin, bir konuşma yaptı. Tüzük komisyonu, değişiklik teklifi üzerindeki çalışmasına başladı.

Kurultayda Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunan Mehmet Haberal ile Mustafa Balbay ve geçtiğimiz hafta tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Doğan Yurdakul'un mesajları okundu. Daha sonra tüzükteki 49 maddenin değiştirilmesini öngören teklif okundu. Ardından tüzük komisyonunda yer alan isimler anons edildi. Bu isimler, değişikliği istenen 49 maddeyle ilgili bir hazırlık yapıp divan başkanlığına sunacak. Ardından görüşmeler başlayacak. Tüzük kurultayının gündemini çağrı yapanların belirleyeceğini dile getiren Adnan Keskin, Kılıçdaroğlu'nun belirlediği gündem doğrultusunda hareket ettiklerini söyledi. CHP'li İsa Gök'ün teklifleri ise kabul edilmedi.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder