banner181

banner213
banner210

Lise öğrencilerinin ürettiği projeler dikkat çekiyor

26 Şubat 2012 Pazar 11:58
Bu haber 527 kez okundu

Bursa’nın Osmangazi ilçesinin Şehit Jandarma Er Selim Koçdemir Lisesi öğrencileri, ürettikleri projelerle dikkat çekiyor. Başarılı öğrencilerin biyoloji ve kimya alanında hazırladığı projeler TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilen proje...

Lise öğrencilerinin ürettiği projeler dikkat çekiyor
Bursa’nın Osmangazi ilçesinin Şehit Jandarma Er Selim Koçdemir Lisesi öğrencileri, ürettikleri projelerle dikkat çekiyor. Başarılı öğrencilerin biyoloji ve kimya alanında hazırladığı projeler TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilen proje yarışmasında sergilenmeye layık görüldü.

        TÜBİTAK tarafından bu yıl 43.'ncüsü düzenlenen ‘Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması’ Şehit Jandarma Er Selim Koçdemir Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı kimya ve biyoloji alanındaki projeler Bursa Bölge Sergisi'ne davet edildi. Kimya dalında hazırlanan ‘Kızıl Çam (Pinus Brutia) Ağacı Kabuğundan Doğal Boyama ve Çevreci Bir Yaklaşım’ adlı proje sergiye davet edilen 5 projeden biri oldu. Biyoloji dalında hazırlanan ‘Karahindiba (Toroxocum officinole) Bitkisinde Ağır Metal (Kurşun) Stresi’ adlı proje ise sergiye davet edilen 8 projeden biri olma başarısı gösterdi.

        Yaptıkları çalışmadan dolayı öğrencilerini ve onlara rehberlik eden öğretmenleri kutlayan Okul Müdürü Haluk Düzgün, amaçlarının bilimsel araştırma kültürünü yaygınlaştırmak, bilimsel yöntem ve tekniklerini daha yaygın ve etkin biçimde kullanılmasının alt yapısını oluşturmak olduğunu söyledi. Düzgün, serginin 19-23 Mart tarihleri arasında Atatürk Kongre Kültür Merkezi-Merinos Fuar alanında gerçekleştirileceğini de ifade etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder