banner181
banner210

Giresun'da kaçakçılıkla etkin mücadele

26 Şubat 2012 Pazar 11:50
Bu haber 1951 kez okundu

Vali Dursun Ali Şahin, Giresun'da kaçakçılıkla etkin şekilde mücadele edilmeye devam edileceğini söyledi.        Şahin, yaptığı açıklamada, Giresun'da geçen yıl 221 bin 257 paket, 2012 yılında da...

Giresun'da kaçakçılıkla etkin mücadele
Vali Dursun Ali Şahin, Giresun'da kaçakçılıkla etkin şekilde mücadele edilmeye devam edileceğini söyledi.

        Şahin, yaptığı açıklamada, Giresun'da geçen yıl 221 bin 257 paket, 2012 yılında da bugüne kadar 95 bin 477 paket kaçak sigara ile yüzlerce kilo kaçak tütün ele geçirildiğini belirtti. Sürdürülen mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini kaydeden Şahin, "Tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığı önlenecek." dedi.

        Tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığının, kamu düzenini doğrudan etkilediği gibi vergi gelirlerinde de önemli miktarda kayba sebep olduğuna işaret eden Şahin, "Kaçak yollarla denetimsiz olarak ilimize sokulan tütün ve tütün mamulleri toplum sağlığını tehdit etmekte, sektörde haksız rekabete yol açmaktadır. Kaçakçılığın önlenmesi, ortaya çıkan etkilerinin bertaraf edilerek toplum düzeninin korunması ve ekonominin sağlıklı bir yapıya kavuşturulması için tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığı ile etkin bir şekilde mücadele etmek zorundayız.” açıklamasını yaptı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder