banner181

Alperen Ocakları: Ermeni soykırımına karşı 'Hepimiz Hocalıyız'

26 Şubat 2012 Pazar 11:48
Bu haber 588 kez okundu

Alperen Ocakları Manavgat Şube Başkanlığı, Ermenistan ordusunun 20 yıl önce Azerbaycan Hocalı'da yaptığı katliamı kınadı.         Alperen Ocakları Manavgat Şube Başkanı Uğur Yağız, dernek binasında...

Alperen Ocakları: Ermeni soykırımına karşı 'Hepimiz Hocalıyız'
Alperen Ocakları Manavgat Şube Başkanlığı, Ermenistan ordusunun 20 yıl önce Azerbaycan Hocalı'da yaptığı katliamı kınadı.

        Alperen Ocakları Manavgat Şube Başkanı Uğur Yağız, dernek binasında yaptığı açıklamada, Ermenistan ordusunun 26 Şubat 1992 yılında Hocalı'da yaptığı insanlık dışı soykırımı lanetlediklerini söyledi. Bir gün içinde yapılan katliamda 83 çocuk olmak üzere 613 kişinin hayatını kaybettiğini belirten Yağız, Alperen Ocakları olarak 20 yıl önce yapılan bu insanlık dışı katliamı hiç bir zaman unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını kaydetti.

        Bir daha Hocalı, Srebrenitsa, Hama ve Humus katliamlarının olmamasını istediklerini belirten Yağız, Hocalı'da 2,5 yaşında kundağında annesiyle birlikte katledilen Natavan Oruçova'yı hiçbir zaman unutmayacaklarını söyledi. Yağız, "Ermenistan'ın Hocalı'da 20 yıl önce katliam anını lanetliyoruz. Aradan 20 yıl geçmesine rağmen 83 çocuğun öldürülmesi yüreğimizi burkuyor. Hocalı katliamından utanmayanlar günümüzde 'sözde soykırımdan bahsediyor'. Hocalı'da 20 yıl önce yapılan soykırıma karşı 'Hepimiz Hocalıyız' diyoruz. Azerbaycan ile de 2 ayrı devlet tek yüreğiz." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder