banner181

Kasapoğlu, soydaşları dinledi

26 Şubat 2012 Pazar 11:40
Bu haber 581 kez okundu

Balkan Göçmenleri Derneği Bandırma Şube Başkanı Bülent Aygün ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Eşref Kasapoğlu'nu ilçe binasında ziyaret etti.         Ziyarette konuşan...

Kasapoğlu, soydaşları dinledi
Balkan Göçmenleri Derneği Bandırma Şube Başkanı Bülent Aygün ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Eşref Kasapoğlu'nu ilçe binasında ziyaret etti.

        Ziyarette konuşan Balkan Göçmenleri Derneği Bandırma Şube Başkanı Bülent Aygün, Bulgaristan Parlamentosu’nda asimilasyon kampanyasını kınayan bildirinin kabul edilmesinin mutluluk verici olduğunu söyledi. Eski Başbakan ve Güçlü Bulgaristan İçin Demokratlar (DSB) Partisi lideri İvan Kostov’un Parlamento'ya getirdiği bildirinin kabul edilmesinin Türkiye’de yaşayan soydaşlar tarafından takdirle karşılandığını ifade eden Aygün, “Bu bildiri Bulgaristan’daki Türklerin ve Müslümanların tüm beklentilerini karşılıyor. Bildiride zorunlu göçün tanınması ve 500′ün üzerindeki insanın öldürülmüş olmasının kabulü önem taşıyor. Bu güne kadar hiç kimse yargılanmamıştı. Umarız bu zorbalıktan sorumlu olan ve halen hayatta olanlar cezalandırılır.” dedi.

        Asimilasyon sürecinin Bulgaristan Parlamentosu tarafından kabul edilmesinin sevindirici olduğuna dikkat çeken AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Eşref Kasapoğlu da bugüne kadar Bulgaristan'da soydaşlara yönelik yapılan asimilasyon politikalarının insanlık suçu olduğunu söyledi. Bu süreçte kültürel değerlere ciddi anlamda saldırı olduğuna dikkat çeken Kasapoğlu, Bulgaristan'ın Avrupa Birliği ülkesi olmasına rağmen Türk ve diğer halklara karşı uyguladığı baskı politikasının kabul edilemeyeceğini sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder