banner181

İskenderun'da, otoyol, ev ve okullar tehlike altında

26 Şubat 2012 Pazar 10:55
Bu haber 519 kez okundu

Hatay’ın İskenderun ilçesi İsmet İnönü Mahallesi'nde otoban altındaki ev ve okullar, aşırı yağışlar sebebiyle toprak altında kalma tehlikesi yaşıyor. Dağdan kopan toprak ve kaya parçaları, Gülen Koleji'ne kadar geldi. Gülen Koleji...

İskenderun'da, otoyol, ev ve okullar tehlike altında
Hatay’ın İskenderun ilçesi İsmet İnönü Mahallesi'nde otoban altındaki ev ve okullar, aşırı yağışlar sebebiyle toprak altında kalma tehlikesi yaşıyor. Dağdan kopan toprak ve kaya parçaları, Gülen Koleji'ne kadar geldi. Gülen Koleji yetkilileri, durumu, resmi dilekçe ile Milli Eğitim, Belediye ve Karayolları'na bildirdi.

        Gülen Koleji Müdürü Mustafa Üsküplü, “Yağmurların şiddetli yağması ile okulumuzun hemen önündeki dağda bir metreden daha derin çatlaklar meydana gelmiş ve çok ciddi heyelan tehlikesi oluşmuştur. Büyük toprak parçaları her gün biraz daha aşağıya doğru kayarak tehlike arz etmektedir.” dedi.
        Müdür Üsküplü, son yağışlarda yerinden kopan kaya parçaları ve toprak kütlelerinin okulun girişine kadar gelerek tehlike oluşturduğunu söyledi. Üsküplü, “Öğretmen, öğrenci ve velilerimizin can güvenliği tehlikededir. Okul çevresindeki siteler için de söz konusu heyelan büyük tehlikeler oluşturmaktadır. Toprak kayması yaşanan dağın üzerinden otoban yolu geçmektedir. Heyelan sebebiyle otobanın güvenliği de tehlikededir. Telafisi mümkün olmayan zararlara sebep olmadan en kısa zamanda heyelan tehlikesinin bilirkişiler tarafından yerinde tespit edilerek acilen önlem alınmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder