banner181

3 bin 200 sayfa kitap okudu, Tekirdağ birincisi oldu

26 Şubat 2012 Pazar 10:41
Bu haber 504 kez okundu

Çorlu Vali Şenol Engin İlköğretim Okulu 1-B sınıfı öğrencisi Muhammed Üsame Eravcı, 'Tekirdağ Okuyor' projesi kapsamında 3 bin 200 sayfa kitap okuyarak birinci oldu. 2011-2012 öğretim yılı 1. kanaat döneminde en çok kitap okuyan öğrenciler...

3 bin 200 sayfa kitap okudu, Tekirdağ birincisi oldu
Çorlu Vali Şenol Engin İlköğretim Okulu 1-B sınıfı öğrencisi Muhammed Üsame Eravcı, 'Tekirdağ Okuyor' projesi kapsamında 3 bin 200 sayfa kitap okuyarak birinci oldu.
2011-2012 öğretim yılı 1. kanaat döneminde en çok kitap okuyan öğrenciler için Tekirdağ Belediye Kültür Merkezi'nde ödül töreni düzenlendi. Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Birinci olan öğrenci Muhammed Üsame Eravcı, okuduğu kitaplar arasında en çok ‘Çirkin Ördek Yavrusu’ isimli kitabı sevdiğini belirtti. Eravcı, ''Okuduğum tüm kitapları severek okudum. Hepsinden farklı şeyler öğrendim. Birinci dönemde 16 sayfalık toplam 200 adet kitap okudum. Benden çok kitap okuyan vardır diye düşünüyordum. Birincilik benim için sürpriz oldu. Çok mutlu oldum.'' dedi.
        Muhammed Üsame Eravcı'nın babası Bekir Eravcı ise şunları söyledi: ''Oğlumun bu başarısından dolayı çok mutlu oldum. Evde annesinin de gayretleri ile hep kitap okudu. Okuduğu kitapları bize anlattı. Onun sayesinde tüm kitapları biz de okumuş gibi olduk. Kitapların çok faydası oldu. Şimdi okuduğu kitaplardan birinin ismini söylediğinizde, o kitaptaki hikâyeyi size hemen anlatıyor.''
        Tekirdağ Belediye Kültür Merkezi'nde yapılan ödül törenine, Tekirdağ Belediye Başkan Vekili Levent Gündoğdu, İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, dereceye giren ve ödül alan okulların idarecileri ile öğrenciler ve öğretmenler katıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder