banner181
banner210

MHP: Hocalı katliamını unutmadık, unutturmayacağız

26 Şubat 2012 Pazar 10:02
Bu haber 282 kez okundu

MHP Manavgat İlçe Başkanlığı, 20 yıl önce Ermeni ordusunun, Azerbaycan Karabağ Hocalı’da yaptığı insanlık dışı katliamı kınadı.         MHP İlçe Başkanı Halil Gubaş yaptığı yazılı açıklamada,...

MHP: Hocalı katliamını unutmadık, unutturmayacağız
MHP Manavgat İlçe Başkanlığı, 20 yıl önce Ermeni ordusunun, Azerbaycan Karabağ Hocalı’da yaptığı insanlık dışı katliamı kınadı.

        MHP İlçe Başkanı Halil Gubaş yaptığı yazılı açıklamada, Ermeni ordusunun 25-26 Şubat 1992 yılında Hocalı'da 83 çocuk, 106 kadın ve 70'den fazla yaşlıyı katlederek 613 kişiyi öldürdüğünü ifade etti. İnsanlık dışı soykırımda 487 kişinin yaralandığını ve bin 275 kişinin de rehin alındığı bilgisini veren Gubaş, binlerce insanın da insanlık dışı muameleye maruz kalarak ülke topraklarından sürüldüğünü kaydetti.

        Ermenilerin Hocalı'da yaptığı insanlık dışı katliama 20 yıl önce dünyanın sessiz kaldığını belirten Gubaş, 'sözde soykırım' sözleriyle gündem değiştirmeye çalışan Ermenistan'ın Hocalı soykırımı ile yüzleşerek insanlıklarından utanmaları gerektiğini ifade etti. Gubaş, "Ermenistan'ın 20 yıl önce Hocalı'da yaptığı insanlık dışı katliamı lanetliyoruz. Böylesi insanlık dışı soykırımların bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Onun için hep bir ağızdan 'Hepimiz Hocalı'yız, hepimiz Türküz' diyoruz. Hocalı'yı hiçbir zaman unutmayacağız, unutturmayacağız." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder