banner181

İzmir'de beyin ölümü gerçekleşen kişinin organları 3 kişiye nakledildi

26 Şubat 2012 Pazar 07:03
Bu haber 1230 kez okundu

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen Erdal Çelik'in (35) bağışlanan iki böbreği iki ayrı diyaliz hastasına, karaciğeri de bir başka hastaya nakledildi.Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde...

İzmir'de beyin ölümü gerçekleşen kişinin organları 3 kişiye nakledildi
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen Erdal Çelik'in (35) bağışlanan iki böbreği iki ayrı diyaliz hastasına, karaciğeri de bir başka hastaya nakledildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde dün Çeşme Alaçatı'da kazada yaralanan ve beyin ölümü gerçekleşen Nazım Akan'ın yüzü dahil tüm organlarının bağışlanmasının ardından Erdal Çelik'in de organları bağışlandı. Çelik'in bir böbreği İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatan ve 2001 yılından beri diyalize girdiği öğrenilen 36 yaşındaki Ertan Soysal'a takıldı. Çelik'in diğer böbreği Ege Üniversite Hastanesi'nde gerçekleşen operasyonla Sedat Özcan'a (39) nakledildi. Çelik'in karaciğer ise Dokuz Eylül Üniversitesi'nde yatan 48 yaşındaki Hüseyin Uslu'ya nakledildi.

Urla'da yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçiren ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan Erdal Çelik'in dün beyin ölümü gerçekleşti. Evli üç çocuk babası Çelik'in ailesi hastanenin Organ Nakil Koordinatörlüğü'ne başvurup organlarını bağışladı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder