banner181

Numan Kurtulmuş: 28 Şubat sürecinde köftecileri bile fişlediler

26 Şubat 2012 Pazar 00:32
Bu haber 474 kez okundu

Halkın Sesi Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, 28 Şubat darbe girişiminin Türkiye’nin sadece siyasetine değil, sosyolojisi ve toplum yapısına müdahale olduğunu ifade ederek, “O dönemde köfteciler bile fişlendi.” dedi. Halkın Sesi...

Numan Kurtulmuş: 28 Şubat sürecinde köftecileri bile fişlediler
Halkın Sesi Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, 28 Şubat darbe girişiminin Türkiye’nin sadece siyasetine değil, sosyolojisi ve toplum yapısına müdahale olduğunu ifade ederek, “O dönemde köfteciler bile fişlendi.” dedi.

Halkın Sesi Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 28 Şubat paneline katılan HAS Parti Genel Başkanı Kurtulmuş, Türkiye’de meydana gelen darbeler arasında sonucu en kuvvetli olanının 28 Şubat olduğunu söyledi. 27 Nisan ve 12 Eylül darbelerinin sonuçları itibariyle çabuk atlatıldığını belirten Kurtulmuş, “Ancak, 28 Şubat darbesi sadece siyasete müdahale değil, Türkiye sosyolojisine, toplum yapısına müdahaledir. Köftecileri bile fişlediler. Bunların sonuçlarını eşim ve ben de biliyoruz. Sonuç olarak 28 Şubat, çok ciddi bir şekilde somut örneklerini verdi. 28 Şubat’taki amaç, Anadolu’nun toplumsal hareketlerini engellemekti. Verilmek istenen mesaj, halkın üst tabakalara çıkmasını engellemekti. İkincisi ise imam hatip liselerini tasfiye etmekti.” diye konuştu.

‘12 EYLÜL ANAYASASI DEĞİŞMELİ’

Önümüzdeki günlerde, 27 Nisan 2007’de Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden yayınlanan e-muhtıra ile ilgili de suç duyurusunda bulunacaklarını dile getiren Kurtulmuş, “Darbe dönemlerinin karanlık örtüsünün açılması gerekir. Açılmazsa karanlık odalar iktidar olur. Bunun sorumluluğu iktidardır. 12 Eylül anayasası yürürlükte olduğu sürece HSYK ve YÖK durduğu müddetçe, milletin egemenliğinden bahsedilemez. Milli Güvenlik Kurulu anayasada durduğu sürece güçlüler iktidara gelebilir. Türkiye’de yeni bir demokrasi atılımına ihtiyaç var. HAS Parti’nin derdi kadro değil sistem değiştirmektir.” ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder