banner181

Çaldığı altınları değerinde satabilmek için kuyumcuda çalışmış

25 Şubat 2012 Cumartesi 13:35
Bu haber 500 kez okundu

İstanbul’un lüks semtlerinde hırsızlık yaptıkları öne sürülen çete, polis operasyonuyla gözaltına alındı. Hırsızlık yapacakları bölgede rahat hareket edebilmek için kiraladıkları lüks ciplerle işe çıkan çetenin lideri, çaldıkları...

Çaldığı altınları değerinde satabilmek için kuyumcuda çalışmış
İstanbul’un lüks semtlerinde hırsızlık yaptıkları öne sürülen çete, polis operasyonuyla gözaltına alındı. Hırsızlık yapacakları bölgede rahat hareket edebilmek için kiraladıkları lüks ciplerle işe çıkan çetenin lideri, çaldıkları altınları değerinde satabilmek için bir süre kuyumcuda çalışmış. Adliyeye sevk edilen 4 zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kadıköy ve Ümraniye bölgesinde kiralık ciplerle hırsızlık yapan çetenin peşine düşen Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Çekmeköy’de hırsızlıktan dönen Selçuk C.(26), Abdullah Z.(24), Mevlüt E.(32) ve Yaşar Ç.(30)’yi çaldıkları 10 bin liralık ziynet eşyasıyla birlikte gözaltına aldı. Yapılan araştırmalarda zanlıların Kavacık’taki bir oto kiralama şirketinden farklı tarihlerde kiraladıkları ciplerle hırsızlığa çıktıkları, 3 farklı adresten 80 bin liralık hırsızlık gerçekleştirdikleri belirlendi.

ÇETE LİDERİ, ALDATILMAMAK İÇİN KUYUMCUDA ÇALIŞMIŞ

Hırsızlık Büro Amirliği dedektifleri soruşturma sırasında ilginç bir ayrıntıyı ortaya çıkardı. Zanlılardan Selçuk C.’nin evlerden çaldığı ziynet eşyalarının değerini tahmin etmek, kuyumculara satarken kandırılmamak amacıyla bir kuyumcunun yanında 8 ay çalıştığı öğrenildi. Zanlının bu şekilde kuyumcu çevresi de edindiği ve çalıntı altınları rahatlıkla satabildiği ortaya çıktı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen Selçuk C., Abdullah Z., Mevlüt E. ile Yaşar Ç. tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder