banner181
banner210

TBMM Başkanı Çiçek, Riyad'da

25 Şubat 2012 Cumartesi 04:32
Bu haber 1065 kez okundu

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, bu yıl üçüncüsü düzenlenen G-20 ülkeleri parlamento başkanları istişare toplantısına katılmak için Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a geldi.Çiçek ve eşinin de aralarında bulunduğu heyet, THY’nin tarifeli...

TBMM Başkanı Çiçek, Riyad'da
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, bu yıl üçüncüsü düzenlenen G-20 ülkeleri parlamento başkanları istişare toplantısına katılmak için Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a geldi.

Çiçek ve eşinin de aralarında bulunduğu heyet, THY’nin tarifeli uçağıyla geldiği Riyad Uluslararası Kral Halit Havalimanı VIP salonunda, Suudi Arabistan Şura Meclisi üyesi Muhammed El-Salim, Usame El-Kurdi ile Büyükelçi Ahmet Muhtar Gün, eşi Pınar Gün, Büyükelçilik Müsteşarı Yavuz Evirgen ve elçilik görevlileri tarafından karşılandı.

G-20 ülkeleri parlamento başkanları üçüncü istişare toplantısının sabah saatlerindeki açılışını, Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz El-Suud’un yerine Şura Meclisi Başkanı Şeyh Abdullah bin Muhammed bin İbrahim El-Şeyh’in yapması bekleniyor. Suudi Şura Meclisi Başkanı’nın konuşmasının ardından TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in konuşma yapacağı belirtiliyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder