banner181

Zabıtanın hijyen denetiminden bozuk et çıktı

25 Şubat 2012 Cumartesi 09:52
Bu haber 639 kez okundu

Bayrampaşa’da, hijyen denetimine çıkan zabıta ekiplerinin girdiği kasap dükkanındaki yaklaşık 200 kilo et bozuk çıktı. Başka bir adreste ise, kamyonet kasasında vatandaşlara sağlıksız koşullarda et ve gıda ürünleri satıldığı tespit...

Zabıtanın hijyen denetiminden bozuk et çıktı
Bayrampaşa’da, hijyen denetimine çıkan zabıta ekiplerinin girdiği kasap dükkanındaki yaklaşık 200 kilo et bozuk çıktı. Başka bir adreste ise, kamyonet kasasında vatandaşlara sağlıksız koşullarda et ve gıda ürünleri satıldığı tespit edildi. Yapılan incelemede vatandaşların sofrasına kadar gelen ürünlerin, sağlıksız koşullarda üretildiği ve etiketleme bilgilerinin sahte olduğu belirlendi.

Bayrampaşa’da hijyen denetimine çıkan ekipler, vatandaşın sağlığının nasıl hiçe sayıldığını gözler önüne serdi. Gelen şikayet üzerine Vatan Mahallesi’ndeki bir kasap dükkanına baskın düzenleyen zabıta ekipleri, depo bölümünde yaklaşık 200 kilo etin sağlıksız koşullarda depolandığını tespit etti. Numune alınarak laboratuar incelemesi yaptırılan etlerin bozuk olduğu belirlendi. Dükkan, çalışma ruhsatı iptal edilerek mühürlendi.

Bu arada, ilçe genelinde denetimlerini arttıran zabıta ekipleri, bir camii önünde kamyonet kasasından et ve et ürünleri satıldığı bilgisine ulaştı. Kamyonette inceleme yapan ekipler, kaçak kesim etlerin hijyenik olmayan bir ortamda vatandaşa satıldığını belirledi. Etlerin yanı sıra satılan sucuk, peynir, pastırma gibi gıda ürünlerinin sahte etiketlerle piyasaya sürüldüğü görüldü. Yapılan incelme sonunda kamyonet içinde bulunan et, et ürünleri ve gıda maddelerine el konuldu. Olayla ilgili bir kişi hakkında yasal işlem başlatıldı.

Bayrampaşa Belediyesi Zabıta Müdürü Yalçın Sarıkaya, et ve et ürünleri gibi halkın sağlığını yakından ilgilendiren gıda ürünlerinin üretimi ve satışının kurallarla belirlendiğini belirtti. Sarıkaya, yapılan incelemelerde, et ve et ürünlerinin sahte damgalarla damgalandığının tespit edildiğini ayrıca bazı ürünlerin üzerinde üretim tarihi ve son kullanma tarihi bilgilerinin bulunmadığını söyledi. Sarıkaya her iki olayla ilgili gerekli yasal işlemlerin başlatıldığı bilgisini verdi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder