banner181
banner210

Zeugma’nın hazinelerini tasarlayacaklar

25 Şubat 2012 Cumartesi 11:21
Bu haber 2707 kez okundu

Gaziantep’te 27 Nisan tarihinde 8’ncisi düzenlenecek Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı’na ‘Zeugma’nın Hazineleri’ adlı takı tasarım yarışması damga vuracak. Türkiye genelinde kuyumculuk ve takı tasarım bölümlerinin öğrencileri...

Zeugma'nın hazinelerini tasarlayacaklar
Gaziantep’te 27 Nisan tarihinde 8’ncisi düzenlenecek Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı’na ‘Zeugma’nın Hazineleri’ adlı takı tasarım yarışması damga vuracak. Türkiye genelinde kuyumculuk ve takı tasarım bölümlerinin öğrencileri ile mezunlarının yarışacağı organizasyonda, Zeugma’dan çıkan objelerinin en iyi çizim ve tasarımını gerçekleştirenler ödüllendirilecek.

        Gaziantep 27 Nisan’da 8’nci Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı’na ev sahipliği yapacak. Fuar kapsamında da Gaziantep Üniversitesi (GAÜN), Kuyumcular Odası ve Start Fuarcılık işbirliğiyle ‘Zeugma’nın Hazineleri’ konulu bir takı tasarım yarışması düzenlenecek.

        Zeugma Antik Kenti’nden çıkan objelerin çizim ve tasarımlarının en iyi yapanların seçileceği yarışmanın, Türkiye genelinde büyük ilgi görmesi bekleniyor. Yarışma için ‘Toprağın altından çıkan sanat’ sloganını bulduklarını söyleyen GAÜN Gaziantep Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölüm Başkanı Remzi Öztekin, ödül töreninin fuardan bir gün önce açıklanacağını duyurdu.

        Zeugma’nın hazinelerini en iyi anlatacak tasarımının seçileceği yarışmanın Türkiye genelinde büyük ilgi görmesini beklediklerini kaydeden Öztekin, “Sadece mozaikler değil, antik kentten çıkan objeler de yarışmanın konusu içerisinde yer alacak. Son başvuruyu 20 Nisan’da alacağız. Ödül töreni ve kokteyli de Cenani Konağı Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştireceğiz.” dedi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder