banner181

ESİDEF’li işadamları ABD’de meslektaşlarıyla görüştü

25 Şubat 2012 Cumartesi 10:24
Bu haber 531 kez okundu

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON)’nun koordinasyonunda, Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF) organizasyonunda düzenlenen Türkiye-ABD Ticaret ve Yatırım Heyeti Organizasyonu'nun ikinci gününde,...

ESİDEF'li işadamları ABD'de meslektaşlarıyla görüştü
Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON)’nun koordinasyonunda, Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF) organizasyonunda düzenlenen Türkiye-ABD Ticaret ve Yatırım Heyeti Organizasyonu'nun ikinci gününde, Tennessee eyaletinde görüşmeler yapıldı. Eyalet meclisini ziyaret eden heyet, milletvekilleri ve senatörlerle görüşerek bilgi aldı. Ardından İstanbul Center ve Türk-Amerikan İşadamları Derneği (TAAC)’nin düzenlediği Türk Günü'ne katıldılar. Aynı günün akşamı TAAC merkez binasında Tennesseeli işadamları ve oda başkanlarının bulunduğu resepsiyonda yer aldılar.

Gezinin üçüncü günü tekrar Atlanta’ya dönen Türk işadamları heyeti, Atlanta Ticaret Odası ve Dünya Ticaret Merkezi'ni ziyaret etti. Bu ziyaretlerde de ABD’li sanayici ve işadamlarıyla ikili iş görüşmeleri yaptılar. Bir konuşma yapan Atlanta Dünya Ticaret Merkezi Başkanı John E.Parkerson, Türkiye'nin son yıllardaki büyümesinin dikkat çekici olduğunu belirterek, "Türkiye, son yıllarda büyüme ivmesini hızla arttırıyor. Bizlerin de dikkatinden kaçmayan bu hızlı büyüme demek oluyor ki bundan sonra Türkiye ile ABD arasında ticaret her geçen gün artacak." dedi.

Ziyaretlerin ve iş görüşmelerinin kendileri açısından son derece verimli geçtiğini söyleyen ESİDEF Başkanı Mustafa Özkara ise, "Hiç beklemediğimiz bir ilgi görüyoruz. Burada TAAC ve İstanbul Center, gerçekten çok iyi lobi yapmış. Onların aracılığıyla birçok işadamı ve sanayiciyle görüştük. Beraberimizdeki işadamı arkadaşlar, sektörleriyle ilgili olarak meslektaşlarıyla ciddi görüşmeler yapıyor." şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder