banner181

Minik yüreklerden Van'a rekor bağış

25 Şubat 2012 Cumartesi 11:42
Bu haber 688 kez okundu

Gonca dergisinin Kimse Yok Mu derneği ile birlikte yürüttüğü ‘Kumbaram Dolsun Van’a Okul olsun’ projesine Türkiye’nin dört bir yanındaki minik öğrencilerden destek çığ gibi büyüyor. Kampanyaya yeni bir destek de Topkapı Fetih Koleji...

Minik yüreklerden Van'a rekor bağış
Gonca dergisinin Kimse Yok Mu derneği ile birlikte yürüttüğü ‘Kumbaram Dolsun Van’a Okul olsun’ projesine Türkiye’nin dört bir yanındaki minik öğrencilerden destek çığ gibi büyüyor. Kampanyaya yeni bir destek de Topkapı Fetih Koleji ilköğretim okulundan geldi. Derginin Ocak sayısında abonelerine gönderdiği kumbaraları bir yarış havası içerisinde dolduran öğrencilerin kumbaralarından 13 bin TL lira çıktı.
Öğrencilerin topladığı bağışın teslimi için Topkapı Fetih Koleji'nde bir tören düzenlendi. Okul yönetiminin düzenlediği törene okul öğrencileri, öğretmenleri, velileri ve Kimse Yok Mu derneği Boğaziçi Şubesi ile Gonca dergisi yetkilileri katıldı. Öğrencilerin Van’lı kardeşleri için yazdıkları duygu yüklü şiir ve mektupların okunduğu törende konuşan okul müdürü İrfan Kaya, Depremin ilk gününden itibaren afetzedelerin yardımına koşmak için seferber olduklarını , bu yardımları Gonca dergisinin kampanyası ile taçlandırdıklarını belirtti. Kampanya sonucunda yapılacak okulun açılışına öğrencilerle birlikte katılmayı arzu ettiklerini belirten Kaya, gayretlerinden dolayı öğrencilerine teşekkür etti.
Gonca dergisi yayın yönetmeni Hasan Ahmet Gökçe bey tarafından kampanyaya katkılarında dolayı öğrenciler adına okul müdürü İrfan Kaya’ya plaket verilmesinin ardından toplanan yardımlar Boğaziçi şubesi yetkililerine teslim edildi.
“KUMBARAM DOLSUN, VAN’A OKUL OLSUN” yardım kampanyası kapsamında, Dergi’nin Ocak sayısıyla birlikte verilen bağış kumbaralarını dolduran okurların desteğiyle 29 Şubat’a kadar yapılan tüm yardımlar hesap numaralarında birleştirilecek. Kampanya aynı zamanda cep telefonu üzerinden katılmak isteyen yardımseverler için bir mesaj hattına sahip. Bu sayede herkes tüm operatörlerden GONCA yazıp 5777’ye göndererek mesaj kumbarasına 5 TL’lik bağışta bulunmuş olacak.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder