banner181
banner210

Şike hakimi ikna oldu..!

24 Şubat 2012 Cuma 21:32
Bu haber 3052 kez okundu

Futbolda şike davasına Çağlayan Adliyesi'nde devam ediyor. Sırada futbol menajeri Ali Kıratlı var. Kıratlı'nın savunması mahkeme başkanı Mehmet Ekinci tarafından tatmin edici bulundu. Ekinci, "Savunmandan ikna oldum" dedi.

Şike hakimi ikna oldu..!
Futbolda şike davasında savunma yapan Ali Kıratlı, tapelerde geçen para konuşmalarının doğru olduğunu ancak bu paraların menajerlikle alakalı olduğunu söyledi. Bülent Uygun'un çok sevdiği bir arkadaşı olduğunu ifade eden Kıratlı, "Ben Eskişehir'e maç ya da şike ve teşvik anlaşması için gitmedim. Ben Eskişehir'e her gittiğimde yanımda gazeteciler var. Ben oraya bir ceket, bir gömlek gidiyorum" dedi.

İşte Ali Kıratlı'nın savunması:
* ...Ben kendimi sabıkasız olarak bilirken medya beni sabıkalı gösterdi. Fezlekede ve iddianamede farklı gösterilen olaylar var. Emniyette ve savcılıkta 600 tane tapeye ve her soruya tek tek cevap veren tek kişi neredeyse benim. İddianameye göre başarılı olduğum için ben Kıbrıs'a gönderilmişim. Kıbrıs giriş-çıkış kayıtlarım ortadadır. Çok çalışmışım ki birçok defa gidip gelmişim.

...* Olgun Peker ile toplam 3 görüşmem var. Biri Sercan'ın transferi. Diğeri de benden İlhan Ekşioğlu'nun telefonunu soruyor. Ben de 1 kere aradım, Fatih Tekke'nin transferini sordum.

* ...Ben popüler bir insan değilim. Fenerbahçe bana babamdan miras kalmıştır. İddianamede para taşıyıcısı oldum, koli taşıyıcısı oldum. İddianamede ben ve İlhan Ekşioğlu ile aramızda geçen tapeler çoğunluktadır. Aramızda geçen para konuları var. Benim bütün tapelerimde para konusu var, bunu inkar etmiyorum. Ben paraları aldım. Ben paraları alıp bankaya yatırıyorum, gidiyorum Kıbrıs'a. Kime vereceğim diye polis beni takip ediyor. Bu menajerlikle alakalı bir olaydır. Transfer olayına girmiştik. Bu olaylar patlayınca olmadı. Transfer olmayınca da verilen paraları geri aldık.

* Benim Devler Ligi gibi bir projem oldu. Hatta bunun için Acun Medya'dan birileri ile de görüştüm. KKTC hattı boş olduğu için orada çalışma yapmak istedim. KKTC'nin futbola olan bir açlığı vardı. Orada bir turnuva yaptık. Amatör olmasına rağmen 20 bin kisi vardı. Hatta Erman Toroğlu orada plaket bile vermişti. Konuşmalarımızda şifre olarak algılananlar bizim Türk dili ve edebiyatını iyi kullanmamızdan kaynaklanıyor.

* Bülent Uygun ile tepelerim var. 15 senedir yakınlığım var. Aynı yazlık evi kullanırız. Benim ona karşı sempatim var. Sivasspor'da hocalık yaptığında da gider maçlarını izlerdim. Ben Bülent'in peşinden her yere girmişim. Ben Eskişehir'e maç ya da şike ve teşvik anlaşması için gitmedim. Ben Eskişehir'e her gittiğimde yanımda gazeteciler var. Ben oraya bir ceket, bir gömlek gidiyorum. Ümit Karan da görüştüğüm bir kardeşimdir. Ümit ile de Bülent ile de 5 ay yan yana yattım. Bundan da onur ve gurur duydum. bu görüşmelerim şike ve teşvik üzerine kurulmaya çalışıldı. Feryadım bunadır."

Hiçbir sanığın savunmasından sonra yorum yapmayan mahkeme başkanı Mehmet Ekinci, bu savunma karşısında "Savunmanızdan ikna oldum" açıklamasını yaptı. Ali Kıratlı'nın savunmasının bitmesinin ardından duruşmaya ara verildi.

Söz alan Ali Kıratlı'nın avukatı şunları söyledi:
Müvekkilimin savunması inandırıcıdır. Bu iddianamenin hukuki dayanağı yoktur. Yasa ortada yokken, olmayan suçtan dinleme izni alınmıştır. Örgüt suçlaması havada kalan bir iddiadır. Yıllarca Fenerbahçe'de yöneticilik yapmış insanlar alt alta yazılıp örgüt gibi gösterilmiştir. Bu dosyayı belli bir kapsama sokmak için özellikle bunun yapıldığını düşünüyoruz. Mahkemeniz bu davaya bakma yetkisine haiz değildir. Görevsizlik verilmeli ve ilgili mahkemeye gönderilmelidir. Dolandırıcılık iddiası ile ilgili de suç oluşumu söz konusu değildir. Müvekkilimin Sezer Öztürk'le ilgili hiçbir bağlantısı yoktur ve Aziz Yıldırım'la birlikte örgütle suç işlediğine dair delil yoktur. Ümit Karan, Ali Kıratlı'nın da çok yakınıdır. Hatta Ümit Karan oğluna onun adını vermiştir. Hatta Ümit Karan telefonda Ali Kıratlı'ya 'Sizi yeneceğiz' demiştir. Lehe delil toplamakla yükümlü olan savcı nedense bunu yapmamıştır. Ali Kıratlı'nın daha önce Eskişehir'e gittiğini belgeyen tapeler konmamıştır. Umuma açık yerlerde şahitler önünde yenilen yemekler şike görüntüsü gibi basına servis edilmiştir.
mynet
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder