banner181
banner210

BM Kalkınma Programı Başkan Yardımcılığı'na bir Türk getirildi

24 Şubat 2012 Cuma 20:32
Bu haber 415 kez okundu

Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınma Programı (UNDP) Başkan Yardımcılığı'na Ayşe Cihan Sultanoğlu getirildi. Sultanoğlu, UNDP Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Bürosu Direktörlüğü'nü de yürütecek. Dışişleri Bakanlığı'ndan...

BM Kalkınma Programı Başkan Yardımcılığı'na bir Türk getirildi
Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınma Programı (UNDP) Başkan Yardımcılığı'na Ayşe Cihan Sultanoğlu getirildi. Sultanoğlu, UNDP Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Bürosu Direktörlüğü'nü de yürütecek.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Söz konusu Bölge Bürosu, Orta ve Doğu Avrupa, Kafkasya ve Orta Asya’yı kapsayan geniş bir coğrafyada ekonomik kalkınma, sosyal uyum ve çevrenin korunması dahil olmak üzere sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması için programlar ve projeler yürütmektedir. Anılan büro kapsamındaki faaliyetler, Türkiye ile UNDP arasındaki mevcut küresel stratejik ortaklığın ve işbirliğinin hayata geçirildiği en önemli çerçeveyi oluşturmaktadır." denildi.

Bölge Bürosu Direktörü, görev bölgesinde UNDP’nin başı pozisyonunda olmasının yanı sıra UNDP Başkan Yardımcılığı sıfatıyla UNDP’nin yönetim grubunun üyesi olarak genel politikaların belirlenmesi ve projelerin uygulanmasına doğrudan katkıda bulunuyor.

Açıklamada, "Ülkemizin BM'ye artan katkıları çerçevesinde, BM'nin üst yönetimindeki böyle önemli bir göreve bir Türk vatandaşının atanmasından memnuniyet duymaktayız." denildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder