banner181

Engelliler atölyesi çalışmalarına devam ediyor

24 Şubat 2012 Cuma 18:28
Bu haber 723 kez okundu

Aksaray’da engellileri topluma kazandırmak için açılan sanat atölyesi faaliyetlerine devam ediyor. Toplumun engelli bireylerin yanında olduğunu gösterip, onların karşılaştığı engelleri el ele verip beraber aşabilmeyi amaçlayan atölyede...

Engelliler atölyesi çalışmalarına devam ediyor
Aksaray’da engellileri topluma kazandırmak için açılan sanat atölyesi faaliyetlerine devam ediyor. Toplumun engelli bireylerin yanında olduğunu gösterip, onların karşılaştığı engelleri el ele verip beraber aşabilmeyi amaçlayan atölyede dersler devam ediyor.

        Atölyede takı tasarımı, ebru çalışması, müzik grubu, ahşap boyama, tiyatro grubu gibi çalışmalar yer alıyor. Aksaray Belediyesinin sanat atölyesinde eğitime başlayan engellilerin aileleri çocuklarına böyle bir imkân sağlayan Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya teşekkür ederek şunları söyledi: "Böyle bir projenin Aksaray Belediyesi tarafından düşünülmüş olması harika bir şey. Bu çalışma belediyemizin biz engelli ailelerinin yanında olduğunu gösterdi. Çocuklarımızı eğitebilmek için vermiş odluğumuz bu uğraşıda belediyemiz bu çalışması ile büyük destek göstermiş oldu. Çocuklarımız çok mutlu oldu. Onların bu mutluluğunu görmek bizim için her şeye değerdi. Çocuklarımızın bir şeyler üretiyor olduğunu görmek bizim için büyük bir sevinç kaynağı."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder