banner181
banner210

Bayan çiftçiler tarımsal bilgilerini yarıştıracak

24 Şubat 2012 Cuma 18:23
Bu haber 499 kez okundu

Kadın çiftçilerin birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak, güven duygularını artırmak ve girişimcilik ruhunu aşılamak amacıyla ülke çapında yapılan 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor' adlı yarışmanın hazırlıkları başladı. Gıda Tarım...

Bayan çiftçiler tarımsal bilgilerini yarıştıracak
Kadın çiftçilerin birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak, güven duygularını artırmak ve girişimcilik ruhunu aşılamak amacıyla ülke çapında yapılan 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor' adlı yarışmanın hazırlıkları başladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2004 yılından beri düzenlenen 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor' adlı bilgi ve proje yarışması bu yıl da 81 ilde düzenlenecek. Yarışmaya katılacak kadın çiftçinin en fazla lise mezunu olması, herhangi bir yüksek öğrenim kurumunda kaydının bulunmaması, 18 yaşını doldurmuş olması, köyde ikamet etmesi ve çiftçilik yapıyor olması, yarışmacının kendisi, eşi ya da babasına ait Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) ve/veya Veteriner Bilgi Sistemi (TÜRK-VET) belgesi olması gerekiyor. Yarışmaya katılmak isteyen çiftçi kadınlar, Tarım İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü'ne başvuracak.

İl bazında 15 Mart saat 14.00'te İl Tarım Müdürlüğü Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü salonunda yapılacak yarışlarda birinci olan kadın çiftçiler 9 Mayıs'ta Tunceli'de bölge bazında yapılan elemelere katılacak. Bölge yarışmasına Amasya, Malatya, Tokat, Sivas, Adıyaman, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Gümüşhane illeri olmak üzere toplam 9 il katılacak. Bölge yarışması sonucunda finale kalan 9 bölge birincisi Çanakkale'de Türkiye elemelerine katılarak birincilik için yarışacak.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder