banner181

Minik öğrencilerden mektup var

24 Şubat 2012 Cuma 18:01
Bu haber 770 kez okundu

Antalya'nın Manavgat ilçesinde minik öğrenciler anne, baba, büyükanne ve büyükbabalarına yazdıkları mektupları ve çizdiklri resimleri, postayla gönderdi. Manavgat PTT Müdürlüğü'ne gelen 30 anaokulu öğrencisi mektup zarflarına pulları...

Minik öğrencilerden mektup var
Antalya'nın Manavgat ilçesinde minik öğrenciler anne, baba, büyükanne ve büyükbabalarına yazdıkları mektupları ve çizdiklri resimleri, postayla gönderdi. Manavgat PTT Müdürlüğü'ne gelen 30 anaokulu öğrencisi mektup zarflarına pulları yapıştırarak mektuplarını görevli memura teslim etti.
Çizmeli Kedi Anaokulu Müdürü Havva Ersoy Karataş, okul öncesi eğitim gören 4,5 ve 6 yaş grubu öğrencilerine öğretmenleri Seda Samar ve Tuğba Öz'ün Haberleşme ders konusunu, PTT Manavgat Şubesi'ne giderek yerinde uygulamalı olarak anlattı. Yerinde ders konusu uygulamalarının öğrencilerin belleklerinde daha kalıcı olduğunu belirten Karataş, öğrencilerin, anne, baba, büyükanne ve büyükbaba için resim ve yazı ile anlattıklarını duygularını mektupla ailelerine ulaşacağını söyledi. Karataş, "Yerinde uygulama ile öğrencilerin küçük yaşta duyguları yazıya, resme dökmelerini sağlıyoruz. Aynı zamanda günümüzde yavaş yavaş kaybolan mektup yazma kültürünü kazandırmak istiyoruz. Öğrencilerin küçük yaşta mektup gönderme heyecanı bizi de heyecanlandırdı." diye konuştu.
Anaokulu öğrencisi Mert Utku, derste yaptığı bir resmi babasına mektup olarak gönderdiğini kaydetti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder