banner181
banner210

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Üstün, ZAMAN bürosunu ziyaret etti

24 Şubat 2012 Cuma 17:38
Bu haber 3655 kez okundu

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, terör örgütü PKK yandaşlarının ZAMAN bürolarına yaptığı saldırılarını kınadı. Almanya’da Neonaziler tarafından öldürülenler ile ilgili yapılan çalışmaları yerinde incelemek...

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Üstün, ZAMAN bürosunu ziyaret etti
TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, terör örgütü PKK yandaşlarının ZAMAN bürolarına yaptığı saldırılarını kınadı.

Almanya’da Neonaziler tarafından öldürülenler ile ilgili yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere Berlin’e gelen Ayhan Sefer Üstün, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil ile Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu ile ZAMAN’ın Berlin Temsilciliğini ziyaret etti.

AK Parti Sakarya Milletvekili Üstün, “Bu saldırılardan dolayı son derece üzüntü duyuyoruz, saldırıları şiddetle kınıyoruz. Bir daha bu saldırıların olmamasını arz ediyoruz. Bizim Almanya’ya gelişimizin amacı Alman toplumunun içerisinden çıkan ırkçılığın Türklere karşı yaptığı eylemleri incelemek ve rapor haline getirmek idi. Fakat buraya gelince başka bir ırkçı saldırının düzenlendiğini öğrenmemiz bizi çok üzdü.” dedi. Üstün, “Özellikle bu ırkçı saldırının bizim kültürümüzden, Anadolu’dan çıkıp buralara gelenlerin bu harekette bulunması bizi ikinci kez üzdü. Biz ‘ırkçılığı ayaklar altına aldık’ diyen bir kültürün fertleriyiz.” ifadelerini kullandı.

Cihan Haber Ajansı’na konuşan Ayhan Sefer Üstün ayrıca, Neonazi cinayetlerinin aydınlatılarak vicdanların rahatlatılması gerektiğine dikkat çekti. Üstün, bunun yanında Almanya’da entegrasyonun, aile birleşimi ve çifte vatandaşlık engeli ile eğitim sisteminin yeniden ele alınması gerektiğini vurguladı. Üstün, “Biz, Alman makamlarınca özür dilenmesi, saygı duruşunda bulunulması ve komisyon kurulması gibi adımlarını önemsiyoruz. Ama bunların sonunda mutlaka yapısal değişiklik gelmeli. Aksi takdirde bu durum, sorun üretmeye devam eder. Bundan da en çok Alman dostlarımız zarar görür.” ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder