banner181

“Her mesleğin içinden kültür adamları çıkması gerekir”

24 Şubat 2012 Cuma 11:21
Bu haber 486 kez okundu

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Gaziantep Şube Müdürü Muhittin Arar, "Mesleğimiz doktorluk, mühendislik gibi meslekler olabilir, ama her mesleğin içinden kültür adamları çıkması gerekir.” dedi.         Gazikent...

'Her mesleğin içinden kültür adamları çıkması gerekir”
Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Gaziantep Şube Müdürü Muhittin Arar, "Mesleğimiz doktorluk, mühendislik gibi meslekler olabilir, ama her mesleğin içinden kültür adamları çıkması gerekir.” dedi.

        Gazikent Üniversitesi Spor Sağlık ve Kültür Müdürlüğü ile İLESAM işbirliğinde ‘Bir Kent Kültürü ile Buluşuyor’ isimli şiir dinletisi düzenlendi. Etkinlikte konuşan Gaziantep Şube Müdürü Muhittin Arar, üniversiteyi bitirdikten öğrencilerin hangi meslekte olursa olsun, kültür ve sanat taraflarının da olması gerektiğine dikkat çekti. Arar, “Mekanik olarak kalkınmamız mümkün, ekonomide ve teknolojide gelişebiliriz. Ülkemizi dünyada iyi noktalara getirebiliriz, ama bu çalışmaları yaparken kültürü, sanatı geri plana atmamamız gerekir. Mesleğimiz doktorluk, mühendislik gibi meslekler olabilir, ama her mesleğin içinden kültür adamları çıkması gerekir. Gelişimimizi tamamlarken öz kültürümüze de sahip olacağız. Dünya kültürü ile kısmen bütünleşirken, kendi kültürümüzü de dünya insanına takdim etmenin yollarını arayacağız.” diye konuştu.

        Gazikent Üniversitesi Spor Sağlık ve Kültür Müdürü Tuba Çiftçi de yapılan kültürel etkinliklerle, daha önce kendini gösterememiş olan şairlerin toplum içinde hak ettiği yere ulaşmasına vesile olmak istediklerini kaydetti. Programın sonunda şairler şiir kitaplarını imzalayarak öğrencilere hediye etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder