banner181
banner210

"Hurda araçları belediyeye bildirin"

24 Şubat 2012 Cuma 11:16
Bu haber 2617 kez okundu

İzmit Belediyesi’nin mahalle aralarında görsel kirliliğin yanı sıra bulundukları ortamda fare sinek, haşarat gibi sağlığı tehdit edici olumsuzluklara yol açan hurda araçların kaldırılmasıyla ilgili çalışmaları sürüyor.    Çevre...

İzmit Belediyesi’nin mahalle aralarında görsel kirliliğin yanı sıra bulundukları ortamda fare sinek, haşarat gibi sağlığı tehdit edici olumsuzluklara yol açan hurda araçların kaldırılmasıyla ilgili çalışmaları sürüyor.

    Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmada bir yıl içinde 99 araç mahalle aralarından alınarak Körfez ilçesindeki otoparka çekildi. Özellikle yaz aylarında büyük sıkıntı oluşturan hurda araçları azaltmak ve bu kirliliğin önüne geçmek isteyen yetkililer, hurda araç sahiplerini de uyararak yol kenarlarına, mahalle aralarındaki boş alanlara bıraktıkları araçlarını kaldırmalarını istedi.

    İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Havva Açıkgöz, hurda araçlar konusunda 3 yıldan beri titiz bir çalışma yaptıklarını belirterek” Belediye Başkanımız Nevzat Doğan bu konuya büyük önem veriyor. Başkanımızın mahalle aralarında kirliliğe neden olan hurda araçların kaldırılması yönündeki talimatı doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlardan, uzun süre kullanılmayan bu tür araçları 318 00 77 numaralı telefondan bize bildirmelerini istiyoruz.” dedi.

    Açıkgöz, otoparkta çekilen araçların belirli bir süre burada bekletileceğini ve sahibi çıkmaması halinde hurdaya gönderileceğini sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder