banner181

Boyner YKM'yi satın aldı

24 Şubat 2012 Cuma 11:22
Bu haber 2959 kez okundu

Boyner Holding YKM'nin yüzde 63 hissesini 190 milyon liraya satın aldı.

Boyner YKM'yi satın aldı
Düzenlenen basın toplantısında konuşan Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, YKM'nin yüzde 63 hissesinin devri için anlaşmayı az önce imzaladıklarını söyledi.

Hisse devrinin 1-2 ay içerisinde tamamlanacağını söyleyen Boyner, YKM markasını aynı şekilde tutmaya devam edeceklerini açıkladı. Boyner, şöyle devam etti:''Bu sabah Türkiye'nin ilk çok katlı, çok kategorili markalar zinciri olan YKM'nin yüzde 63 hissesinin Boyner Büyük Mağazacılığa devredilmesini sağlayacak anlamayı imzaladık. Boyner ve YKM Markaları bundan sonraki hayatlarında burada olduğu gibi yan yana ve dostluk içinde yollarına devam edecekler. ''

PEŞİN ÖDENECEK
Boyner Büyük Mağazacılık'tan borsaya gönderilen yazıda 190 milyon TL'lik bedelin peşin olarak ödeneceği bildirildi. Açıklamada ayrıca şöyle denildi: "Söz konusu satın alma şirket özkaynakları ve uzun vadeli banka kredisinden oluşan bir karma finansman yöntemi ile fonlanacaktır.

"Şirketimiz bu suretle, bir yandan pazarda organik büyümesine devam ederken, bir yandan da farklı lokasyonlarda farklı müşteri segmetlerine hizmet etmekte olan bu satın alma yolu ile hızlı büyüme stratejisini hayata geçirecektir."

2007'de yapılan satışla Boyner Holding bünyesindeki Boyner Büyük Mağazacılık’ın yüzde 30'5’i Citigroup Venture Capital tarafından kontrol edilen Fennella S.A.R.L şirketine devredilmişti.

1950'DE KURULDU
1950 yılında İstanbul Sultanhamam'da kurulan YKM'nin şu anda 32 ilde 64 mağazası, 4 bine yakın çalışanı, 1,000'in üzerinde iş ortağı bulunuyor. Şirketin perakendecilik sektörüne getirdiği bir çok yenilik bulunurken, İlk taksit sistemi, ilk mağaza kartı ve ilk çok katlı mağaza uygulamaları bunlar arasında yer alıyor.hürriyet
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder