banner181

Arhavi'de su için kazma vuruldu, ilçe halkı 1 yıl sonra temiz su içecek

23 Şubat 2012 Perşembe 12:01
Bu haber 1475 kez okundu

Arhavi'de yıllarca özlemi çekilen içme suyu projesine ilk kazma vuruldu. Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, projenin bir yıl içinde tamamlanmasının palanlandığını belirtti.    Arhavi'de içme suyu sıkıntısı çözüme...

Arhavi'de su için kazma vuruldu, ilçe halkı 1 yıl sonra temiz su içecek
Arhavi'de yıllarca özlemi çekilen içme suyu projesine ilk kazma vuruldu. Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, projenin bir yıl içinde tamamlanmasının palanlandığını belirtti.
    Arhavi'de içme suyu sıkıntısı çözüme kavuşuyor. İlçenin Cumhuriyet Mahallesi'nden başlayan ve ilk etapta çelik boruların döşenmesi ile başlayan çalışma devam ediyor.
    Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, AK Parti ilçe Başkanı Ufuk Yıldız, İl Genel Meclis Üyesi Hakkı Aytolan, Belediye Başkan Yardımcısı Namık Köseoğlu ve beraberindekiler, proje hakkında firma yetkililerinden bilgi aldı.
    Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, 1 yılda tamamlanması hedeflenen proje ile Arhavi halkının içme suyu sıkıntısı çekmeyeceğini belirterek, "Çalışmalar çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Hedeflenen sürede ilçe halkımız temiz suya kavuşacak. 1970 ve 80'li yılların şehir şebekesini kullanan Arhavi'nin, artık bu değişim ve dönüşümü yakalama vaktinin geldiğini ve hatta geçtiğini düşünüyorum. Arhavi, bu ölçekte bu kadar büyük bir projeyi ve yatırımı hiçbir dönemde hayata geçirememiştir. 1942 yılında kurulan ilçemiz, günün imkanları ile geçici çözümler bulunmuş ve şehir içme suyu yıllarca Kapisre Deresi'nden maliyeti yüksek bir bedelle halkımıza sunulmuştur. Oysa şimdi maliyeti daha az ve yüksek kodlardan tamamıyla kendi doğal akışıyla bir su havzasından (Yolgeçen havzası) ilçemize su getiriyoruz. Su kesintileri yaşanmadan, çok daha az maliyetli ve pınar suyunu halkımıza içireceğiz.” dedi.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder