banner181

Adanalı muhtarlar sorunlarını masaya yatırdı

23 Şubat 2012 Perşembe 11:54
Bu haber 482 kez okundu

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana'daki muhtarların sorunlarını dinleyerek, hizmet yaparken onlara büyük önem verdiklerini söyledi.Adana Muhtarlar Birliği’ne üye 30 muhtar, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni...

Adanalı muhtarlar sorunlarını masaya yatırdı
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana'daki muhtarların sorunlarını dinleyerek, hizmet yaparken onlara büyük önem verdiklerini söyledi.
Adana Muhtarlar Birliği’ne üye 30 muhtar, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile bir araya gelerek, her zaman yanında olduklarını vurguladılar.
Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonunda Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret eden 30 muhtar adına konuşan Adana Muhtarlar Birliği İl Başkanı Soner Şimşir, “Bugüne kadar bize gösterdiğiniz ilgi ve verdiğiniz destek için teşekkür ediyoruz. Adana Muhtarlar Birliği olarak hep yanınızda olacağız” şeklinde konuştu.
Kendilerini kabul ettiği için teşekkür eden Muhtarlar Birliği Seyhan İlçe Başkanı Adem Çetin de, Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Sarıçam ve Karaisalı ilçelerinden ziyarete gelen muhtarları tek tek tanıttı. Çetin, “Adana Muhtarlar Birliği, mahallelere hizmet için Büyükşehir Belediyesi ve Başkanımız Zihni Aldırmaz’ın teşkilatı gibi çalışacaktır” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, imkanlar ölçüsünde her yere hizmet götürmeye çalıştıklarını söyledi. Muhtarları çok önemsediğini kaydeden Aldırmaz, “Vatandaşlar sıkıntılarını önce sizlere aktarıyor. Günün 24 saatinde halkın hizmetindesiniz. Kapınız sürekli açık. Bu nedenle çok ulvi görev yapıyorsunuz. Sizlerle birlikte çalışmaktan gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.
Muhtarlığın, mahallelerdeki ilk yerel yönetici olduğunun altını çizen Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, şunları söyledi: “Büyükşehir Belediyesi olarak öncelikle sizlerin sorunlarını çözeceğiz. Her mahalleye içerisinde gençlerin ve yaşlıların yararlanabileceği kütüphane ile taziye evinin de bulunduğu muhtarlık binası yapmayı planlıyoruz. Aslında maliyetli bir iş. Ama imkanlarımız ölçüsünde bunu yapacağız. Bildiğiniz gibi Metro borcu nedeniyle belediyemiz ekonomik sıkıntı içerisinde. Gelirimizin yüzde 40’ı Metro borcuna kesiliyor. Başbakanımızın Adana müjdeleri arasında Metro’nun, Ulaştırma Bakanlığına devri var. Bunu başarabilirsek, çok daha fazla hizmet üreteceğiz. Metroyu devredemezsek, her mahalleye muhtarlık binası hizmetini 2 yılda veririz. Eğer devir edebilirsek, tüm mahallelere muhtarlık binalarını 6 ay içerisinde yaparız. Sorunlarınızı, ihtiyaçlarınızı çok iyi biliyoruz. Öncelik sırasına göre, yine imkanlarımız ölçüsünde bu sorunları çözüyoruz. Her mahalleye yüzme havuzu, tribünlü stat yapıyoruz. Bunları gençlerimizin hizmetine sunuyoruz."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder