banner181

Tüm Sağlık Sen’den Cihan’a ödül

23 Şubat 2012 Perşembe 11:50
Bu haber 794 kez okundu

Tüm Sağlık Sen, 2011 yılında sağlık çalışanlarının sorunlarını kamuoyuna ulaştıran basın mensuplarına ödül verdi. Cihan Haber Ajansı, törende iki ödül aldı. Tüm Sağlık Sen Basın Ödülleri törenine çok sayıda basın mensubu...

Tüm Sağlık Sen'den Cihan'a ödül
Tüm Sağlık Sen, 2011 yılında sağlık çalışanlarının sorunlarını kamuoyuna ulaştıran basın mensuplarına ödül verdi. Cihan Haber Ajansı, törende iki ödül aldı.
Tüm Sağlık Sen Basın Ödülleri törenine çok sayıda basın mensubu katıldı. Törende, Cihan Haber Ajansı Ankara Haber Müdürü İlyas Güney ile Cihan Haber Ajansı Sağlık Muhabiri Pınar Kaman da ödüle layık görüldü.
Tüm Sağlık Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, törende yaptığı konuşmada, sağlık çalışanlarının huzursuz ve tedirgin olduğunu belirterek, “Aile hayatlarında sıkıntılar yaşanmakta ve boşanmaların sayısı her geçen gün artmakta. Yıl içinde yapılan haberlerde sizler de bu sorunları kamuoyuna taşıdınız.“ diye konuştu.
Sağlık çalışanlarının sorunlarına değinen Erözgün, kurumlar arasında ücret farklılığı yaşandığını belirterek, “Kurum içinde de meslekler arasında döner sermaye ödemelerinde büyük bir adeletsizlik söz konusu. Tam Gün Yasası sadece hekimlere yönelik olarak iyileştirme meydana getirmiştir. Hekim dışı sağlık personeli tam günde unutulmuştur, yok sayılmıştır.” dedi. Erözgün, döner sermaye değil, sabit maaş istediklerini kaydetti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder