banner181
banner210

ITB Berlin Borsası Turizm Fuarı'na sanayici ve turizimcilerden destek

23 Şubat 2012 Perşembe 11:40
Bu haber 1603 kez okundu

Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği(Side-TUDER)'in Almanya ITB Berlin Turizm Borsası Fuarı'nda açacağı standa, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO) ve Manavgat Turizm Altyapı Birliği Başkanlığı(MATAB)'ndan destek geldi.         Side-TUDER...

ITB Berlin Borsası Turizm Fuarı'na sanayici ve turizimcilerden destek
Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği(Side-TUDER)'in Almanya ITB Berlin Turizm Borsası Fuarı'nda açacağı standa, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO) ve Manavgat Turizm Altyapı Birliği Başkanlığı(MATAB)'ndan destek geldi.

        Side-TUDER Başkanı Cengiz Haydar Barut, 7-13 Mart tarihleri arası yapılacak olan fuarda, dernek olarak stant açacaklarını söyledi. Fuarın en önemli destekçilerinin MATSO ve MATAB olduğunu bildiren Barut, Almanya fuarlarına özel önem verdiklerini ifade etti. Destekleri için MATAB Başkanı Recep Barut ile MATSO Başkanı Dr. Şükrü Vural'a teşekkür ettiklerini belirten Barut, Side'nin dünya turizminde marka olmasında güç birliğinin şart olduğunu kaydetti. Side-Manavgat destinasyonuna gelen turist yoğunluğunu başta Almanlar olmak üzere Orta Avrupa ülkeleri vatandaşlarının olduğunu anlatan Barut, sezonda gelen turistlerin yüzde 55'ni de Almanların oluşturduğunu söyledi. Barut, "Bölgemizi gelen turistlerin büyük bir kısmını Alman konuklarımız oluşturuyor. Bunun için Alman turizm fuarlarına özel önem veriyoruz. Bu sezonda bölgenin gözde turistlerinin başta Almanlar olmak üzere Orta Avrupa ülke vatandaşlarının oluşturacağını tahmin ediyoruz." dedi.

        MATAB Başkanı Recep Barut, Manavgat'ın yurtdışı tanıtımları için 200 bin lira bütçe ayırdıklarını belirtmişti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder