banner181

TFF Başkan adayı Erdal Alkış'tan 13 maddelik deklarasyon

23 Şubat 2012 Perşembe 11:38
Bu haber 6151 kez okundu

Ankara'da 27 Şubat Pazartesi günü yapılacak olan Futbol Federasyonu Seçimli Olağanüstü Genel Kurul'da başkanlık için aday olan Erdal Alkış, yaptığı yazılı açıklamayla yapacakları konusunda iddialı ifadeler kullandı.    Türk...

TFF Başkan adayı Erdal Alkış'tan 13 maddelik deklarasyon
Ankara'da 27 Şubat Pazartesi günü yapılacak olan Futbol Federasyonu Seçimli Olağanüstü Genel Kurul'da başkanlık için aday olan Erdal Alkış, yaptığı yazılı açıklamayla yapacakları konusunda iddialı ifadeler kullandı.
    Türk - Hint Konseyi Başkanvekili ve Türkiye Futbol Federasyonu başkan adayı Erdal Alkış, 'Sözümüzdür' başlığı ile yaptığı 13 maddelik açıklamasında özellikle alt ligler ve amatörlere umut verirken, alt yapıdan futbolcu çıkaracak kulüplere de ekstradan para ödülü sözü verdi.
    Özellikle 2. ve 3. liglerdeki takımların en büyük sıkıntısı olarak görülen deplasman masraflarının da karşılanacağını belirten Erdal Alkış, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:
    ''Yeni federasyon yönetimi, Türkiye’deki tüm liglerden gelen temsilcilerden oluşacaktır.
Bütün Kulüplerimizin “gasp edilen” isim ve mali hakları iade edilecektir.
Altyapıdan futbolcu yetiştiren kulüplere her futbolcu için transfer döneminde nakit mali destek sağlanacaktır.
Futbolun geliri futbol takımlarına adilce dağıtılacaktır. Gelirlerin dağılımında adalet, hak, eşitlik prensibinden hareketle TFF, altyapıdan futbolcu yetiştirenler lehine “pozitif ayrımcılık” yapacaktır.
Altyapı hocalarının maaşlarının federasyon tarafından ödenmesi sağlanacaktır.
Devlette devamlılık esastır. Bizden önceki yönetimlerin daha önce kulüpler lehine verilmiş kararları, kulüp ayırt edilmeksizin aynen uygulanacaktır.
2. ve 3. Lig kulüplerimizin seyahat, konaklama ve yemek masrafları Federasyon tarafından karşılanacaktır.
İddia ve spor toto gibi gelir getirici mekanizmalarda, Türkiye’de oynanan “tüm maçlar”ın “yer alması”nı sağlayacak gerekli “yasal altyapı” hazırlanacaktır.
    Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig’in yanı sıra tüm 2’nci ve 3’ncü Lig maçları da iddia ve spor toto gibi gelir getirici mekanizmalarda kesinlikle yer alacaktır.
    Ceza uygulaması değiştirilecek, tarafsız ve adil olunacaktır. Bugüne kadar kulüplerin hakkı olan paraların kesilmesine yol açan “keyfi ceza uygulamalarına” son verilecektir. (Ambulans, itfaiye gibi kulübün doğrudan sorumlu olmadığı uygulama cezaları vs.)
    2. ve 3. Lig maçlarına daha tecrübeli hakemlerin görevlendirilmesi sağlanacaktır.
    Hakem eğitimi mekanizması tamamen profesyonelce FIFA ve UEFA eğitmen desteğiyle koordine edilecektir.
    Kulüplerimizin kurumsallık çalışmaları için her türlü teknik destek sağlanacaktır.''
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder