banner181

Destici, Irak Türklerini makamında kabul etti

23 Şubat 2012 Perşembe 11:33
Bu haber 1859 kez okundu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kerkük ve Musul’un sahipsiz kaldığını söyledi. Destici, bu bölgede yaşayan Türkmenlerin ise kendi kaderlerine terk edildiğini ifade etti.    BBP Genel Başkanı...

Destici, Irak Türklerini makamında kabul etti
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kerkük ve Musul’un sahipsiz kaldığını söyledi. Destici, bu bölgede yaşayan Türkmenlerin ise kendi kaderlerine terk edildiğini ifade etti.
    BBP Genel Başkanı Destici, parti genel merkezinde, Irak Türkleri Adalet Partisi Ankara Temsilcisi Abdullah Bayraktar’ı makamında kabul etti. Bayraktar, Destici’yi, yapılan olağan genel kurul için ve tekrar başkan olması sebebiyle ziyaret ettiklerini ifade etti.
    Bayraktar ve beraberindeki heyet, Başkan Destici’ye, Irak’taki Türkmenlerin çektikleri sıkıntıları anlattı. Topluca bir saldırıya maruz kalmadıklarını anlatan Bayraktar, bireysel olarak saldırıya uğradıklarını, fidye için doktorların bir çoğunun kaçırıldığını ifade etti.
    BBP Genel Başkanı Destici de Kerkük ve Musul’daki Türkmenlerin sahipsiz kaldığını söyledi. Destici, Kerkük ve Musul’daki halkın kendi kaderleri ile başbaşa bırakıldığını dile getirerek, her türlü baskıya, zulme rağmen büyük bir sabırla, direnişle ayakta durmaya çalıştıklarını belirtti.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder