banner181

"Kaymakama hoş geldin güle güle demekten yorulduk"

23 Şubat 2012 Perşembe 11:27
Bu haber 4533 kez okundu

Mersin’in Gülnar ilçesinde bir yılda 4 kaymakam değişince vatandaşlar bu duruma tepkilerini internet sitesinden gösterdi.        Gülnar'da 2011 yılında Adnan Daldal, Ömer Faruk Çelik, İdris Aslan ve...

Mersin’in Gülnar ilçesinde bir yılda 4 kaymakam değişince vatandaşlar bu duruma tepkilerini internet sitesinden gösterdi.
        Gülnar'da 2011 yılında Adnan Daldal, Ömer Faruk Çelik, İdris Aslan ve Yusuf Turan olmak üzere dört kaymakam görev yaptı. Kimi askere giden kimi de stajyer olarak kısa süreli görev yapan kaymakamlar sebebiyle işlerinin gecikmeli olarak görüldüğünü ifade eden vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşları dertlerini www.gulnarnet.com adlı yerel internet sitesine döktü.
        Vatandaşlar adına bu duruma sitemini dile getiren Gülnar Kalkınma ve Eğitim Derneği Başkanı Ahmet Bulut, "Ne bitmez bir çilesi varmış şu bizim Gülnar'ımızın. Yılda bir kaç kaymakam karşılıyor ve uğurluyoruz. Bir türlü uzun süre kalacak bir kaymakama kavuşamadık. Hoş geldiniz-güle güle demekten yorulduk adeta. Adaylar, vekiller, emaneten ilgilenenler derken yıllar akıp gidiyor. Belki acemiler bir şeyler öğrenip de gidiyor, ülke yeni kaymakamlar kazanıyor fakat, Gülnar hiçbir şey öğrenemeden yıllar akıp gidiyor. Gülnar çok şeyler kaybediyor. Yeni kaymakamımıza da içtenlikle bir hoş geldiniz diyelim ve başarılar dileyelim. İnşallah kalıcı olurlar. Giden kaymakamımıza da başarılar diliyoruz. Gülnar halkı olarak yeni kararname ile atanan Kaymakam Tekin Dundar’ın yolunu gözlüyoruz." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder