banner181

Köylü: Karataş Belediye Başkanı Balıkçı belediyelere kötü örnek oldu

23 Şubat 2012 Perşembe 11:09
Bu haber 539 kez okundu

Demokrat Parti (DP) Adana İl Başkanı Fatih Köylü, Karataş Belediye Başkanı Fatih Balıkçı'nın kendisini başkanlığa getiren halkın tercihini yok sayarak siyasi transfer yapması ve bugüne kadar hizmet üretmekte yetersiz kalmasıyla Türkiye'deki...

Köylü: Karataş Belediye Başkanı Balıkçı belediyelere kötü örnek oldu
Demokrat Parti (DP) Adana İl Başkanı Fatih Köylü, Karataş Belediye Başkanı Fatih Balıkçı'nın kendisini başkanlığa getiren halkın tercihini yok sayarak siyasi transfer yapması ve bugüne kadar hizmet üretmekte yetersiz kalmasıyla Türkiye'deki bütün belediyeler için kötü örnek olduğunu bildirdi.
Balıkçı'nın iktidar partisine transfer olmasından sonra sık sık "ak belediyecilik yapacağız" şeklinde açıklamalar yaptığına işaret eden Fatih Köylü, kendisine oy verenleri hayal kırıklına uğratan ve siyasi çıkar uğruna parti değiştiren bir kişinin ak belediyecilik yapmasının mümkün olmadığını ve bu ifadelerin sözde kalacağını kaydederek, Balıkçı'nın açıklamalarını " trajikomik bir durum" olarak nitelendirdi.
Fatih Balıkçı'nın iktidar partisini yöneticilerini ve kamuoyunu, belediye başkanlığına kendi gücüyle seçildiği imajıyla yanılttığını belirten Köylü, Balıkçı'nın kendisinin de oy kullandığı mahallesinde 495 oydan ancak 62'sini alabildiğini vurgulayarak, "Fatih Balıkçı, Karataş Belediye Başkanlığına kendi gücüyle değil, Demokrat Partililerin oylarıyla seçilmiştir. Ancak seçildiği günden bu yana halka hizmette yetersiz kalmasıyla hüsran yaşattığı gibi, siyasi çıkar hesaplarıyla iktidar partisine kapağı atmasıyla siyasi açıdan da kötü bir örnek olarak Karataş halkını bir kez daha üzmüştür." dedi.
Bir siyasetçinin yaptıklarının yapacaklarının teminatı olarak kabul edilmesinin genel ilke olduğunu hatırlatan Fatih Köylü, halkın oylarına ihanet eden, halkın tercihini kendi siyasi çıkarları için yok sayan bir siyasetçinin, bundan sonra ak belediyecilik, halk için siyaset yapmasının ve hizmet üretmesinin söz konusu olamayacağını vurguladı.
Köylü, siyasi partilerin başta siyasi çıkar olmak üzere çeşitli hesaplarla halkın oylarına ihanet eden siyasetçilere kapılarını açarken, demokrasi ilkelerinin zarar görmemesi için iki kez düşünmek zorunda olduklarını sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder