banner181
banner210

Adıyamanlı çiftçiler Adana'da incelemelerde bulundu

23 Şubat 2012 Perşembe 11:08
Bu haber 416 kez okundu

Türkiye’nin ilk sivil toplum kuruluşu olarak 1930’da kurulan Adana Çiftçiler Birliği, Adıyamanlı çiftçileri konuk etti. Adıyamanlı çiftçiler bölge tarımı hakkında bilgi aldı.Adıyaman’da yeni kurulan Çiftçiler Birliği Yönetim Kurulu...

Adıyamanlı çiftçiler Adana'da incelemelerde bulundu
Türkiye’nin ilk sivil toplum kuruluşu olarak 1930’da kurulan Adana Çiftçiler Birliği, Adıyamanlı çiftçileri konuk etti. Adıyamanlı çiftçiler bölge tarımı hakkında bilgi aldı.
Adıyaman’da yeni kurulan Çiftçiler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Öztürk ve genel sekreter Mehmet Bakır, Adana Çiftçiler Birliğini ziyarette, Başkan Behçet Homurlu, genel sekreter Oana Çorat, yönetim kurulu üyesi Selami Pakyürek ve diğer yöneticilerle görüşerek, bilgi alış verişinde bulundular.
Kuruluş çalışmalarını tamamladıklarını anlatan Adıyaman Çiftçiler Birliği Başkanı Hüseyin Öztürk, yasal prosedürler, tutulması gereken evraklarla ilgili hata yapmak istemediklerini belirterek, ‘’Adana Çiftçiler Birliği , Türkiye’nin ilk çiftçi örgütü olmasının yanı sıra ilk sivil toplum kuruluşu olarak güçlü bir deneyime sahip. Burada bulunmamızın amacı bu deneyimlerden faydalanmak.’’ dedi.
Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Behçet Homurlu ise ‘’Adana Çiftçiler Birliği sadece bir fikir platformu, bir arayış grubu değil; görüş, öneri ve çözümler üreterek, tavır koyarak, görev yüklenerek, karar alma durumunda olan siyasete yardımcı olmaya çalışan üretici grubunu temsil eder.’’ dedi.
Homurlu, Türkiye’nin ilk çiftçi kuruluşu olmakla gurur duyduklarını belirterek, Adana’dan sonra, Ege’de çiftçiler birliği kurulduğunu, Adıyaman’da da kurulmuş olmasının mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı.
Homurlu, Adıyamanlı çiftçilere her konuda yardımcı olmaya hazır olduklarını, gerektiğinde Ankara ziyaretlerini de birlikte gerçekleştirebileceklerini kaydetti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder