banner181
banner210

İnşaat mühendisleri genel kurula hazırlanıyor

23 Şubat 2012 Perşembe 11:09
Bu haber 709 kez okundu

İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesi 19. Olağan Genel Kurulu 3–4 Mart tarihleri arasında yapılacak. Seyhan Otel’deki genel kurulda, mevcut şube başkanı Abdullah Bakır yeniden aday olacak. Mevcut yönetim kurulu üyelerinin de “Çağdaş...

İnşaat mühendisleri genel kurula hazırlanıyor
İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesi 19. Olağan Genel Kurulu 3–4 Mart tarihleri arasında yapılacak. Seyhan Otel’deki genel kurulda, mevcut şube başkanı Abdullah Bakır yeniden aday olacak. Mevcut yönetim kurulu üyelerinin de “Çağdaş demokrat inşaat mühendisleri” adıyla yarışacağı genel kurula yoğun katılım bekleniyor.
Genel kurula, Adana Şube’ye üye inşaat mühendislerinin yanı sıra Adıyaman, Niğde, Osmaniye, Kahramanmaraş, Ceyhan, Kadirli, Kozan, Elbistan Temsilciliklerine üye inşaat mühendisleri de katılarak oy kullanacak. Genel kurul ilk gün Seyhan Otelde gerçekleşecek, ikinci gün ise İMO Adana Şube binasında kurulacak sandıklarda yetkili kurullar için oylama yapılacak.
İMO Adana Şube 19. Olağan Genel Kurulunu değerlendiren Şube Başkanı Bakır, “Sadece Adana değil, bölge genel kurulunu topluyoruz. Bölgemizde yaşayan inşaat mühendisleri, genel kurulda sözünü söyleyecek, mesleğine ve meslek odasına sahip çıktığını gösterecek” dedi. Genel kurulun iki güne yayıldığını söyleyen Bakır, “Meslektaşlarımızı genel kurulun her aşamasına katılmaya, aktif görev almaya, görüş ve önerilerini paylaşmaya çağırıyoruz. İkinci gün yapılacak seçimlere katılmak ise büyük önem taşımaktadır. İMO Adana Şubesine üye tüm meslektaşlarımızı mesleğine ve meslek örgütüne sahip çıkmalıdır. Genel kurulları, seçme seçilme sıkışıklığından kurtarmak, mesleki alanımızın ihtiyaç duyduğu tartışmaları gerçekleştirmek için öncelikle genel kurula yüksek katılım sağlanmalı, eleştiri ve önerilerimizi birbirimizle paylaşmalıyız. İnanıyorum ki inşaat mühendisleri genel kurul sürecinden alnının akıyla ve güçlenerek çıkacaktır.” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder