banner181

750 lira maaşla çalışan vatandaş bulduğu 6 bin lirayı sahibine teslim etti

23 Şubat 2012 Perşembe 11:07
Bu haber 394 kez okundu

Adana’da 750 lira maaş alan otopark görevlisi 42 yaşındaki Faruk Nehir, yolda bulduğu 6 bin lirayı sahibine teslim etti. Çekinin yazılmaması için aceleyle Merkez Seyhan ilçesi Kızılay caddesindeki bir bankaya para yatırmaya giden Adana Hal’inde...

750 lira maaşla çalışan vatandaş bulduğu 6 bin lirayı sahibine teslim etti
Adana’da 750 lira maaş alan otopark görevlisi 42 yaşındaki Faruk Nehir, yolda bulduğu 6 bin lirayı sahibine teslim etti.
Çekinin yazılmaması için aceleyle Merkez Seyhan ilçesi Kızılay caddesindeki bir bankaya para yatırmaya giden Adana Hal’inde esnaflık yapan İbrahim Karakaş, cebinden birinde bin TL diğerinde 5 bin TL olan iki balya parayı düşürdü. Caddelerdeki otopark işletim hakkını alan İtelli Park firmasında ayda 750 TL’ye çalışan Faruk Nehir Karakaş’ın önce düşürdüğü 5 bin liraya buldu. Bu parayı sahibine teslim eden Nehir, daha sonra da bin lirayı buldu. Parayı bulduğunu polise bildiren Nehir, paranın polislerin önünde parayı sahibine teslim etti. Parasına kavuştuğu için büyük sevinç yaşayan Karakaş, parayı bulan Faruk Nehir’e teşekkür etti.
Parayı buluna Nehir, yaptığının abartılmaması gerektiği belirterek, “Kim olsa aynısını yapardı. Parayı almayı bir an bile düşünmedim. Demek ki helal paraymış." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder