banner181

Diyarbakır’da 'Altın Çocuklar Yarışıyor' sınavının ödülleri dağıtıldı

23 Şubat 2012 Perşembe 10:57
Bu haber 403 kez okundu

Diyarbakır’da gerçekleşen ‘3. Geleneksel Altın Çocuklar Yarışıyor’ sınavının ödülleri, hak eden öğretmen ve öğrencilere verildi.     Sınavı düzenleyen Sur-Fem Dershaneleri Genel Müdürü Süleyman Budak, sınava...

Diyarbakır'da 'Altın Çocuklar Yarışıyor' sınavının ödülleri dağıtıldı
Diyarbakır’da gerçekleşen ‘3. Geleneksel Altın Çocuklar Yarışıyor’ sınavının ödülleri, hak eden öğretmen ve öğrencilere verildi.
    Sınavı düzenleyen Sur-Fem Dershaneleri Genel Müdürü Süleyman Budak, sınava katılımın çok yüksek olduğunu söyledi. Sınavı gelenekselleştirdiklerini ifade eden Budak, başarılı öğrenci ve öğretmenlerin ödüllerle motivasyonunun artırıldığını belirtti.
    Özel Nil Koleji İlköğretim Okulu’nun 6. ve 7. sınıflarda kitlesel başarıda il birincisi olduğunu söyleyen Budak, bu sınavda 2 öğretmene tam altın ve plaket verildiğini ifade etti. 10 öğretmene yarım altın ve plaket verildiğini dile getiren Budak, başarı gösteren 25 öğrencinin de yarım altınla ödüllendirildiğini anlattı. Geriye kalan 70 öğrenciye 50 liralık NT Mağazası hediye çeki verildiğini kaydeden Budak, 3 -4 Mart tarihlerinde de Diyarbakır genelinde 4., 5., 6 ve 7. sınıflar arasında Seviye Tespit Sınavı (STS) yapılacağını, 30 bine yakın öğrencinin sınava girmesinin beklendiğini dile getirdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder