banner181
banner210

Silahlı çatışmada ölen Esat Beşok toprağa verildi

22 Şubat 2012 Çarşamba 17:20
Bu haber 8273 kez okundu

İzmir'in Konak ilçesi Alsancak semtinde, 3 Şubat 2012 tarihinde iki grup arasında çıkan silahlı çatışmada ağır yaralanan ve 17 gün yoğun bakımda tedavi gördükten sonra hayatını kaybeden 28 yaşındaki Esat Beşok, ikindi namazını müteakip...

Silahlı çatışmada ölen Esat Beşok toprağa verildi
İzmir'in Konak ilçesi Alsancak semtinde, 3 Şubat 2012 tarihinde iki grup arasında çıkan silahlı çatışmada ağır yaralanan ve 17 gün yoğun bakımda tedavi gördükten sonra hayatını kaybeden 28 yaşındaki Esat Beşok, ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
Suç örgütü elebaşı olduğu iddiasıyla cezaevinde tutuklu bulunan Erol Beşok'un oğlu olan Esat Beşok, Meksika Sokağı'ndaki söz konusu olayda, restoran işleten işadamı 45 yaşındaki İdris Turşak ile buluştu. İkili arasındaki konuşma kısa sürede kavgaya dönüşünce silahlı çatışma çıktı. Turşak olay yerinde hayatını kaybederken Beşok kafasından vuruldu. Duran kalbi, doktorların yoğun müdahalesiyle yeniden çalıştırıldı. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakımda tedavi altına alınan Beşok, dün (21 Şubat) yaşamını yitirdi.

BABASI EROL BEŞOK'A CENAZE İZNİ ÇIKMADI
Esat Beşok'un babası olan ve suç örgütü elebaşı olduğu iddiasıyla cezaevinde tutuklu bulunan Erol Beşok, oğlunun cenazesine katılabilmek için İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan izin talebinde bulundu. Başsavcılığın izin vermemesi üzerine Beşok'un avukatları, Adalet Bakanlığı'nın kapısını çaldı. Oradan da izin çıkmayınca Beşok, oğlunun cenazesine katılamadı.
Esat Beşok'un cenazesi, Çamdibi semtindeki Güreler Camisi'nden kaldırılarak, Işıkkent Mezarlığı'nda defnedildi. Cenaze namazına ailesi, yakınları, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır ve Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin de katıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder