banner181
banner210

Kar, Orta Asya'da hayatı olumsuz etkiliyor

21 Şubat 2012 Salı 16:49
Bu haber 618 kez okundu

Yoğun kar yağışı, Orta Asya’da etkili olmaya devam ediyor. Kar, özellikle Kazakistan, Kırgızistan ve Tacikistan'da kar hayatı olumsuz etkiliyor. Söz konusu üç ülkedeki şehirlerarası ulaşımında sorunlar yaşanıyor. Kırgızistan Acil...

Kar, Orta Asya'da hayatı olumsuz etkiliyor
Yoğun kar yağışı, Orta Asya’da etkili olmaya devam ediyor. Kar, özellikle Kazakistan, Kırgızistan ve Tacikistan'da kar hayatı olumsuz etkiliyor. Söz konusu üç ülkedeki şehirlerarası ulaşımında sorunlar yaşanıyor.
Kırgızistan Acil Durumlar Bakanlığı’nın (KADB) verdiği bilgiye göre, Bişkek-Oş karayolunun 246. kilometresine çığ düştü. Çığ sonrasında 250 aracın içindekilerle birlikte mahsur kaldığı bildirildi. KADB ve karayolları ekipleri mahsur kalanları kurtarmaya ve kapanan yolu açmaya çalışıyor.
Şiddetli kar yağışı bir diğer bölge ülkesi Tacikistan’da da hayatı olumsuz etkiliyor. Son günlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle başken Duşanbe ve ülkenin kuzeyinde yer alan Hocent vilayetini bir birine bağlayan karayolunda aksamalar olduğu belirtiliyor. Tacikistan İçişleri Bakanlığı söz konusu güzergah üzerinde çığ tehlikesi arz eden çok sayıda nokta olduğu konusunda uyarıda bulundu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder