banner181

'Demirören Başbakan'la ne konuştuğunu açıklasın'

21 Şubat 2012 Salı 17:29
Bu haber 516 kez okundu

Ankara'da 27 Şubat'ta yapılacak Seçimli Olağanüstü Genel Kurul'da başkan adayı olarak yarışacak olan Türk-Hint Konseyi Başkanvekili Erdal Alkış, Yıldırım Demirören'e meydan okudu.

'Demirören Başbakan'la ne konuştuğunu açıklasın'
Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına aday olmak ve şansını artırmak için bazı isimlerin hükümet desteği peşinde olduğunu ileri süren Alkış, “YIldırım Demirören, Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la ne konuştuğunu açıklamalı.” dedi.

''YIldırım Demirören’e hodri meydan…'' başlığı ile yaptığı yazılı açıklamada Alkış, ''Türkiye Futbol Federasyonu başkan adaylığı konusunda Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğini aldığını iddia edenleri, gerçeği açıklamaya davet ediyoruz.'' diyerek şu ifadeleri kullandı:

''Ülkesini seven ve futbolun geleceğine inanan bir ekip olarak söylüyoruz ki; “Başbakan Erdoğan her adaya eşit mesafededir. Her alanda rekabete, özgürlüğe inanan Sayın Başbakanın, her hangi bir adayı destekleyeceğine inanmıyoruz.

'Öyle büyük yalan söyle ki; bunun yalan olacağına kimse inanmasın' mantığı ile futbol bugünkü kaos ortamına düştü. Ve yine bugün, asırlık futbol kulüplerini banka kapılarında kontrat maddesi haline düşüren, halkın gönlünü büküp kıranlar, son çare olarak Sayın Başbakan’ın temiz ismini emellerine alet etme sevdasına düştüler.''

YOLUNUZ DA TARZINIZ DA BATIRDIĞINIZ FUTBOL YÖNETİMİ TARZINIZ KADAR YANLIŞ

Başbakan Erdoğan'ın her adaya başarılar dileyen, onlara eşit mesafede, Türkiye’de spor ve sporcuyu destekleme hizmetinden çekinmeyen bir Türkiye sevdalısı olduğunu ifade eden alkış, açıklamalarını şöyle noktaladı:
“Kulüplerin desteğini aldık. Başbakanla görüştük, icazet aldık” cümleleriyle yapılan başkanlık kulisleri; en kibar ifadeyle halkın sevgisine saygısızlıktır. Sayın Başbakan’ın birilerine icazet vererek ya da alarak siyaset yapmadığını 10 yıldır anlamayanlar, battıkları çamuru Sayın Başbakan üzerinden temizlemeye çalışıyorlar.
Bir kez daha iddia ediyoruz. Başbakan kimseyi işaret etmemiştir. İnanıyoruz ki; Başbakan Erdoğan her adaya eşit mesafededir. Yolunuz da tarzınız da bugüne kadar batırdığınız futbol yönetimi kadar yanlıştır.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder