banner181
banner210

G-20 Dışişleri Bakanları Meksika'da Toplandı

20 Şubat 2012 Pazartesi 20:24
Bu haber 1897 kez okundu

G-20 üyesi ülkelerin dışişleri bakanları, Meksika'nın Los Cabos kentinde biraraya geldi.

G-20 Dışişleri Bakanları Meksika'da Toplandı
 Dünya ekonomisinin yüzde 90'ını elinde tutan, dünyadaki en gelişmiş 20 ülkeden oluşan G20 üyeleri, dışişleri bakanları nezdinde, Meksika'nın Los Cabos kentinde toplandı.

G-20 Dışişleri bakanlarını ilk kez bir araya getiren toplantının katılımcıları arasında, Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle ve Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton da bulunuyor.

Toplantıda Türkiye'yi Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu temsil ediyor.

G-20 Dönem Başkanlığını yürüten Meksika'nın Dışişleri Bakanı Patricia Espinoza'nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantının belirli bir gündem maddesi bulunmuyor.

Katılımcılar, başta küresel mali kriz ve Ortadoğu'daki gelişmeler olmak üzere çeşitli güncel konularda görüş alışverişinde bulunuyor.

Dışişleri bakanları toplantısı, Haziran ayında yine Los Cabos'ta gerçekleştirilecek G-20 Zirvesi için bir hazırlık niteliği taşıyor.

Meksika'nın başkenti Mexico City de, gelecek hafta G-20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları toplantısına evsahipliği yapacak.


trt haber
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder