banner181
banner210

Öğretmenlere liderlik semineri verildi

20 Şubat 2012 Pazartesi 17:34
Bu haber 1572 kez okundu

Erzurum'da 'Öğretmenin Sınırı Yok, Öğrenen Lider Öğretmen' projesi kapsamında, ilköğretim öğretmenlerine yönelik olarak düzenlenen eğitim semineri Ziyaettin Fahri Fındıkoğlu İlköğretim Okulu'nda sona erdi.     Milli...

Öğretmenlere liderlik semineri verildi
Erzurum'da 'Öğretmenin Sınırı Yok, Öğrenen Lider Öğretmen' projesi kapsamında, ilköğretim öğretmenlerine yönelik olarak düzenlenen eğitim semineri Ziyaettin Fahri Fındıkoğlu İlköğretim Okulu'nda sona erdi.
    Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmen Akademisi Vakfı işbirliğinde öğretmenlere üç gün boyunca lider öğretmenlik eğitimi verildi. Öğretmen Akademisi Vakfı eğitimcileri, amaçlarının öğrenciye ulaşmak olduğunu ancak tek tek öğrencilere ulaşamadıkları için öğretmenler aracılığıyla yaptıkları çalışmaları öğrenciye ulaştırmak istediklerini belirtti.
    Seminerin yapıldığı okulu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bilge, eğitim ve öğretimde bütünlük sağlamak amacıyla düzenlenen seminerin merkez üç ilçede de gerçekleştirileceğini ifade etti.
    Bilge, eğitimde birliğin önemi de dikkat çekerek, "Aynı duygu ve düşüncenin, aynı yüreklerle aynı anda vuracak olursa hedefe daha erken varılır. Palandöken, Yakutiye ve Aziziye ilçelerimizde de bu maksatla gelişim seminerleri verilecek. Öğrencilerimize lider öğretmen yaklaşımıyla farklı yöntem ve metotlarla ders işlememiz gerekiyor. Palandöken, Yakutiye, Aziziye ilçelerindeki ilköğretim okullarında görevli bin 900 öğretmenimiz bu eğitimden geçecek. Lider öğretmen eğitimlerimiz önümüzdeki mayıs ayının sonuna kadar devam edecek." diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder