banner181

Fethiye’deki evler tek tek gezilerek geri dönüşüm anlatılacak

20 Şubat 2012 Pazartesi 18:00
Bu haber 1319 kez okundu

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ev ev dolaşarak geri dönüşüm konusunda bilgilendirme yapacak. 'Kapıdan Kapıya Bilgilendirme' adı verilen proje ile 15 ayrı mahallede 20 gönüllü ile bilgilendirme çalışması gerçekleştirilecek.    Çevresel...

Fethiye'deki evler tek tek gezilerek geri dönüşüm anlatılacak
Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ev ev dolaşarak geri dönüşüm konusunda bilgilendirme yapacak. 'Kapıdan Kapıya Bilgilendirme' adı verilen proje ile 15 ayrı mahallede 20 gönüllü ile bilgilendirme çalışması gerçekleştirilecek.
    Çevresel çalışmalar kapsamında vatandaşları geri dönüşüm konusunda bilgilendirmek için kolları sıvayan Fethiye Belediyesi, yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Kapıdan Kapıya Bilgilendirme adı verilen proje ile vatandaşların evine kadar girecek. 20 gönüllü gencin de katılacağı proje çalışması Kaydem Plastik ve Fethiye Belediyesi yetkilileri tarafından yürütülecek. Proje kapsamında tanıtım broşürleri, teşvik amaçlı mavi poşet, geri dönüşüm görevlilerinin telefon numaralarının yazılı olduğu buzdolabı süsü ve toplama günlerinin yazılı olduğu afişler dağıtılacak.
    Projenin yaklaşık 1 ay içerisinde tamamlanacağını anlatan Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak, proje kapsamında 15 mahallede binlerce eve gireceklerini açıkladı. Kapı kapı dolaşıp insanlara geri dönüşümü anlatacaklarını kaydeden Kabak, çalışmanın başarıya ulaşacağına ve Fethiye’nin çevreye duyarlı bir ilçe olarak adından söz ettireceğine inandıklarını belirtti.

    SAATCI: FETHİYE ÇEVRECİ İLÇE OLARAK ANILACAK
    Belediye meclis salonunda projenin başlangıcını yapan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye’yi çevreci bir belediye yapmak için kolları sıvadıklarını ifade etti.
    Projeye gönüllü olan gençleri kutlayan ve katılımcılara teşekkür eden Saatcı, “Gönüllülük esasına yapılan işlerin hepsi fedakârlığa dayanır. Siz bütün insanlığın geleceği için bu fedakârlığı üstleniyorsunuz. Hiçbir bedel ve karşılık beklemeden bunları yapıyorsunuz. Bu anlamda hepinizi kutluyorum. Bu projenin asıl görevlisi olan sizlere ilçe olarak müteşekkiriz.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder