banner181

Rusya ordusu için 88 yıldır özel köpekler burada eğitiliyor

20 Şubat 2012 Pazartesi 11:10
Bu haber 1377 kez okundu

Rusya’da başken Moskova yakınlarındaki Dmitrov şehrinde, 88 yıldır ordu için özel köpekler yetiştiriliyor. 1924 yılında Kızıl Ordu'ya bağlı olarak kurulan birlik, bugün Rus ordusunun özel eğitilmiş köpek ihtiyacını gideriyor. Dmitrov'un...

Rusya ordusu için 88 yıldır özel köpekler burada eğitiliyor
Rusya’da başken Moskova yakınlarındaki Dmitrov şehrinde, 88 yıldır ordu için özel köpekler yetiştiriliyor. 1924 yılında Kızıl Ordu'ya bağlı olarak kurulan birlik, bugün Rus ordusunun özel eğitilmiş köpek ihtiyacını gideriyor.
Dmitrov'un ormanlık alanında bulunan dev birlikte askerler, özel köpekleri altı ay içerisinde eğitiyor. Savunma Bakanlığı, eğitilmiş köpekleri birçok alanda kullanıyor. Bu merkezde eğitilen köpekler, çok zor ve aynı zamanda özel askeri operasyonlar için kullanılıyor. Bu operasyonlar, cephe hattında tankların altına bomba bırakmak, ulaştırma cihazlarının taşınması, mayın arama ve kundaklama gibi faaliyetler olarak sıralanıyor.
Merkez, Almanya ve Doğu Avrupa kurt köpeklerini tercih ediyor. Rusya’daki köpek uzmanları, her iki köpek cinsinin daha disiplinli olduğuna dikkat çekiyor.
Krasnaya Zvezda adıyla kurulan söz konusu askeri birlik, İkinci Dünya Savaşı'nda Nazilere karşı çatışma ve operasyonlarda önemli görevlerde bulunduğu için çeşitli madalyalarla onurlandırılmış.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder