banner181

Cumhurbaşkanı Gül’e ‘İnsani Gelişim Onur Belgesi’

20 Şubat 2012 Pazartesi 12:02
Bu haber 1338 kez okundu

İnsani Gelişim Hareketi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ‘İnsani Gelişim Onur Belgesi’ verecek. İnsani Gelişim Hareketi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Koçak, çalışmalarını büyük bir beğeniyle izledikleri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e...

Cumhurbaşkanı Gül'e ‘İnsani Gelişim Onur Belgesi'
İnsani Gelişim Hareketi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ‘İnsani Gelişim Onur Belgesi’ verecek. İnsani Gelişim Hareketi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Koçak, çalışmalarını büyük bir beğeniyle izledikleri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ‘İnsani Gelişim Onur Belgesi’ verme kararı aldıklarını dile getirdi.
    Kişisel gelişime karşı ‘insani gelişim’ tezini savunan hareket sıra dışı etkinlikleriyle tanınıyor. Kişisel gelişim ve NLP gibi programların insanları bencilliğe sevk ettiğini belirten Koçak, “Kendi değerlerimizi ön plana çıkaran bir hareketiz.” dedi. Cumhurbaşkanı Gül için hazırlanan onur belgesinde şu ifadelere yer veriliyor:
    "Sayın Abdullah Gül. İnsanî ve sosyal yeteneklerini keşfetmesinin yanında, ferdî sorumluluğunu “İnsani Gelişim” değer dizisiyle yöneterek, hayatına taşıdığı insani değer, tavır, tutum ve davranışlarındaki hassasiyet, nezaket ve beyninin ön bölgesini kontrolüyle diğer insandaşlarına ve yaratılmışlara karşı sergilediği empati, hoşgörü, şefkat ve merhametinden dolayı İnsani Gelişim Hareketi Yönetim Kurulu ‘İnsanlığa Faydalı Olabilenin’ ve ‘İyiliğin Ödüllendirilmesi’ prensipleri açısından övgü, onur ve takdire lâyık görmüştür.”
    Kemal Koçak, hareketleri hakkında da bilgi verdi. Dünyada ve Türkiye’de, insan potansiyeli üzerine yapılan çalışmalar ve bireyin iç dünyasına ait keşiflerin ortaya çıkardığı gerçeklerin saklanamaz boyutlara ulaştığını ifade eden Koçak, “Hal böyleyken, insanlığın önüne konulan bilimsel ön isimli pek çok yakıştırmanın, din öntakılı pek çok dar kalıp veya anlayışların toplumu kuşattıkları da gizlenemez durumdadır.” dedi.
    Kurdukları hareketle insanlığa hizmet edebilmeyi en büyük şeref sayarak bir araya geldiklerini söyleyen Koçak, “Ego bataklığına düşmeden birbirlerinin ellerinden ve yüreklerinden tutmuş bir yetenek ve nitelik topluluğuyuz. Kişisel yetenek ve niteliklerimizi geliştirirken, bireysel anlamdaki her türlü gelişmeye açık olarak ‘çoklarının yaptıklarını sen de yapabilirsin’ öz ifadesini diğer insandaşlarına ulaştırmaya çalışan ve hatta bunun için çırpınan bir anlayışa sahibiz.” diye konuştu.
    ‘İnsani gelişim’ ismini ‘hizmetkâr’ kelimesiyle birlikte kullanmayı tercih ettiklerini dile getiren Koçak, “Takım arkadaşlarımızın her biri ‘İnsani gelişim hizmetkârı’ olarak birlikteliğimize şeref katmaya devam edeceklerdir.” ifadesini kullandı. Adaletsiz bir gelişim hızı gözlemlediklerini belirten Koçak, “Adeta iç dünyasında sorgulamaya başladığı en önemli unsur iş dünyasının robotik bir duygu makinesi haline gelmiştir.” diye konuştu.
    Amaçları hakkında da bilgi veren Kemal Koçak, “Emanetçisi olduğumuz öz değerlerimizle tamamen barışık olan hizmetkâr liderlik anlayışımızı ‘İnsani Gelişim Hareketi’nin resmi organizasyonunu en kısa zamanda ilk önce ülke genelinde harekete geçirerek dünyaya ihraç edebilmek azmindeyiz.” değerlendirmesinde bulundu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder