banner181
banner210

Yakalanacağını anlayan hırsızlar evi ateşe verdi

20 Şubat 2012 Pazartesi 07:13
Bu haber 848 kez okundu

Bahçelievler’de 4 kişi hırsızlık için bir apartmana girdi. Polisin evde kıstırdığı hırsızlar yakalanmamak için evi ateşe verdi. Bıçakla polise direnen şahıslar, yangını söndüren itfaiyenin tazyikli su sıkmasıyla etkisiz hale getirildi....

Yakalanacağını anlayan hırsızlar evi ateşe verdi
Bahçelievler’de 4 kişi hırsızlık için bir apartmana girdi. Polisin evde kıstırdığı hırsızlar yakalanmamak için evi ateşe verdi. Bıçakla polise direnen şahıslar, yangını söndüren itfaiyenin tazyikli su sıkmasıyla etkisiz hale getirildi.
Olay, Zafer Mahallesi Eflatun Sokak 71 numarada saat 05.30 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, sahibi Almanya’da bulunan apartmanın ikinci katına hırsızlık amacıyla 4 kişi girdi. Apartman sakinleri, duydukları ses üzerine polise haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, 4 şahsı evde kıstırdı. Polise bıçakla direnen şahıslar yakalanacaklarını anlayınca evi ateşe verdi.
Evde başlayan yangını söndürmesi için polis ekipleri, itfaiyeden yardım istedi. Yangına müdahale eden itfaiye kısa sürede alevleri kontrol altına aldı. Evin balkonunda direnişlerini sürdüren hırsızlar da itfaiyenin tazyikli su sıkması ve polisin müdahalesiyle etkisiz hale getirildi. Gözaltına alınan zanlılar, 75. Yıl Polis Merkezi Amirliği’ne götürüldü. Olay yeri inceleme ekipleri de evde delil çalışması yaptı.
Apartman sakinleri, evi yakanların hırsızlık amacıyla giren şahıslar olduğunu kaydetti. Komşuları ev sahiplerinin Almanya’da olduğunu aktardı. Polis, olayla ilgili inceleme başlattı.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder