banner181
banner210

İl özel idaresinden mobil diş sağlığı aracı

17 Şubat 2012 Cuma 16:59
Bu haber 1685 kez okundu

Adıyaman İl Özel İdaresi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, köylerde ve kırsalda yaşayan vatandaşlar için alınan mobil diş sağlığı aracını, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'ne törenle teslim etti. Hükümet konağı önünde yapılan...

İl özel idaresinden mobil diş sağlığı aracı
Adıyaman İl Özel İdaresi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, köylerde ve kırsalda yaşayan vatandaşlar için alınan mobil diş sağlığı aracını, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'ne törenle teslim etti.
Hükümet konağı önünde yapılan devir teslim törenine Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, İl Genel Meclisi Başkanı Necmi Baykan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Kenan Doğan, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Nurettin Karakayalı, Ağız ve Diş Hastanesi Başhekimi Dr. Cahit Gökalp, Ağız ve Diş Hastanesi Müdürü Osman Aydın, İl Genel Meclis Üyesi Salih Şahan ve il özel idaresi çalışanları katıldı. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dr. Cahit Gökalp, Adıyaman Valiliği ve İl Özel İdaresi'ne bu güzel hizmetten dolayı teşekkür etti. Gezici mobil diş sağlığı aracının kırsal kesimde yaşayan vatandaşlara hizmet vereceğini kaydeden Gökalp, "Mobil sağlık aracımız Sağlık Bakanlığının uyguladığı Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesinde yerindelik politikası kapsamında bu amaca uygun bir şekilde hizmet verecektir." dedi. Aracın Adıyaman merkeze bağlı köylerde ve kırsalda yaşayan 70 bin vatandaşa hizmet götüreceğini belirten Dr. Cahit Gökalp, merkezde verilen hizmetlerin aynısının kırsal kesimde yaşayan vatandaşların ayağına götürülmüş olacağını vurguladı. Gökalp, mart ayı sonunda aracın her hafta düzenli olarak kırsalda yaşayan vatandaşlara ağız ve diş sağlığı hizmeti götüreceğini söyledi.
    İl özel idaresi bütçesinden alınan aracın Adıyaman iline hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Ramazan Sodan, emeği geçen herkese teşekkür ederek, aracın ruhsatını İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Nurettin Karakayalı’ya, anahtarını da araç şoförüne teslim etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder