banner181

Manavgat trafiğini yayaların önceliği belirleyecek

17 Şubat 2012 Cuma 16:57
Bu haber 1154 kez okundu

Antalya Manavgat Emniyet Müdürlüğü'nün hazırladığı 'Trafik Düzeni ve Master Planı'nda yaya önceliği ön plana çıkarıldı. Hazırlanan projeyle turizm şehrine tatile gelen turistler ve yerleşik yabancıların yaya trafiği öncelikli...

Manavgat trafiğini yayaların önceliği belirleyecek
Antalya Manavgat Emniyet Müdürlüğü'nün hazırladığı 'Trafik Düzeni ve Master Planı'nda yaya önceliği ön plana çıkarıldı. Hazırlanan projeyle turizm şehrine tatile gelen turistler ve yerleşik yabancıların yaya trafiği öncelikli Manavgat'ta rahat bir şekilde dolaşmaları hedefleniyor. Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, hazırlanan 'Trafik Düzeni Projesi' ile ilçedeki trafik sorununu en düşük seviyeye indirmek istediklerini söyledi.
Bütün gelişmiş ülkelerde trafikte önceliğin yayalara ait olduğunu hatırlatan Kaymakam Bulgurlu, hazırladıkları projeyle Manavgat'a gelen turistlerin hiç bir trafik engeline takılmadan şehir içinde rahat bir şekilde dolaşabileceklerini söyledi. Manavgat'a yıllık 4 milyon turistin geldiğini 8 milyon yabancı konuğunda günü birlik ziyarette bulunduğunu anlatan Bulgurlu, son 2 yılda ilçede 15 bin aracın trafikte tescil edildiğini kaydetti. İlçede kayıtlı araç sayısının 62 bin olduğunu ve bunun her geçen gün arttığına dikkat çeken Bulgurlu, trafikte her zaman önceliğin yayalara ait olduğunun hiç bir zaman unutulmaması gerektiğini söyledi. Bulgurlu, "Manavgat trafiğinde yaya önceliğine özel önem veriyoruz. Trafikten en önemli kurul insana saygı olmalı. Trafik özününde insan sevgisi ve saygısı oluşturur. Trafikte saygı gösteren saygı görür. Trafik hata kabul etmez. Kendimizin ve başkalarının can güvenliği için trafik kurallarına uyalım." dedi.
İlçe Emniyet Müdürü Alper Tunga Gündoğmuş, hazırladıkları projeyle, araç ve yaya trafiğini artırdığı ve trafik yönünden büyük sorun yaşanan Antalya ve İbrahim Sözen caddelerine bariyer yapılması, araç parklarının önlenmesi, toplu taşıma araçlarının gelişi güzel yolcu indirip bindirmesinin önlenmesi ve yayaların istediği yerden karşıya geçişinin engellenmesini sağlayacağını kaydetti. Gündoğmuş, meydana gelen trafik kazalarının yüzde 95'nin insan kaynaklı ve trafik kurullarını ihlalinden kaynaklandığını belirtti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder