banner181

Karla mücadele ekipleri yolu kapalı köydeki hastalar için seferber oldu

17 Şubat 2012 Cuma 16:44
Bu haber 1738 kez okundu

Malatya'nın Arapgir ilçesinde, yoğun kar nedeniyle yolu ulaşıma kapalı olan bir köyde rahatsızlanan 2 kişi, karla mücadele ekiplerinin hummalı çalışması sonucu hastaneye ulaştırıldı.        Kar yağışı...

Karla mücadele ekipleri yolu kapalı köydeki hastalar için seferber oldu
Malatya'nın Arapgir ilçesinde, yoğun kar nedeniyle yolu ulaşıma kapalı olan bir köyde rahatsızlanan 2 kişi, karla mücadele ekiplerinin hummalı çalışması sonucu hastaneye ulaştırıldı.
        Kar yağışı nedeniyle yolu kapalı olan Onar köyüne bağlı Yukarıyabalı mezraasında yaşayan Şaban Eroğlu (78) ve 2,5 yaşındaki Taha Eroğlu'nun rahatsızlanması üzerine, vatandaşlar Arapgir Kaymakamlığı'ndan yardım istedi.         
    Kaymakamlığın haber vermesi üzerine köy yolunun ulaşıma açılması için çalışma başlatan Özel İdare ekipleri, kepçe ve greyderlerle uzun uğraşlar sonunda merkeze 15 kilometre uzaklıktaki köye ulaştı.
    Köyde bir minibüse bindirilen hastalar, ekiplerin kontrolünde Arapgir Devlet Hastanesi'ne ulaştırıldı. Ateşli hastalık geçirdikleri belirtilen hastaların durumunun iyi olduğu bildirildi.
    Ekiplerle birlikte çalışmalara katılan Özel İdare Genel Sekreteri İrfan Kaya, sürekli kapanan köy yolunun 8'inci defa yeniden açıldığını belirterek, 2 hastayı hastaneye yetiştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
    Kaya, "Arapgir Onar- Yukarıkarıyabalı köy yolunda karla mücadele çalışması yapan ekibimizin çalışmalarını izlemek için buraya gelmiştik. Onarköyü Yukarıyabalı’da bir hasta olduğunu öğrendik. Kepçe ve greyderle yollarını açtırdıktan sonra burada hasta olarak bulunan Muhammet Taha Eroğlu ve Şaban Eroğlu’nu köy minibüsüne koyduk. Minibüsü İl Özel İdaresi kepçesi ile çekerek köy çıkışına kadar götürdük. Buradan hastayı minibüsle Arapgir Devlet Hastanesi'ne ulaştırdık. Bu kapalı olan yol yaklaşık 15 kilometre. Bu yol kar ve tipiden dolayı 7 defa kapanıp açılmış. Burada özverili bir çalışma sergileniyor.” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder